B

Başka Bir Dünyadan: Mondual

Mondual

Elektronik müzik, DJ set-up’ı görünce fellik fellik kaçan bendenizi kendine bağlayan ikiliden bahsedeceğim bugün. Yaptıkları müziği hipnotik olarak tanımlayan bu ikili beni gerçekten hipnotize edip, ilk dinlediğim an olduğum yere çakılmama sebep oldu. Hiç alkol almadığım bir gece alkol almışçasına dans etmemi ise saymıyorum bile.

Sair Sinan Kastelli ve Tuğrul V. Soylu’da oluşan Mondual ekibi, gürültüyü ve kirli sesleri sevdiklerini dile getirmekten çekinmiyor ve şu sıralar yerli ekipler arasında farkıyla öne çıkıyor. Piyasamızı saran Indie kuşağından sıkılmış olanlar için resmen büyük bir nimet. Her şeyin ötesinde dans ederken insanın kendinden geçmesine sebep olan şarkıları ev stüdyosunda kayıt etmeleri ve konserlerinde seyirciden daha çok eğlenmeleri yaptıkları işi gerçekten sevdiklerini gösteriyor. Sevdikleri işi yaparken kendi hayatlarına da devam etmeyi ihmal etmeyen ikiliden Tuğrul’un bir oğlu bile var. Oğlu ağlarken kendi parçalarını açıp sakinleştiriyor mu diye merak ediyor insan.

1 sene önce ilk albümlerini çıkaran bu ikilinin tek albümle kalmamasını, bize ev partilerinde gecenin sonunda doğru çalmak için bolca şarkı yapmaya devam etmesini ve basslarını tüm hücrelerimizde hissettiğimiz şarkıların hiç bitmemesini can-ı gönülden istiyorum. Siz de uslu bir çocuk olursanız belki bir gün bir Mondual konserine denk gelir sonra arkadaşlarınıza “abi bir ikili dinledim efsaneviydi” diye hava atabilirsiniz kim bilir?

Şimdilik siz şununla idare ediverin:

CategoriesSanatçı

Sen ne düşünüyorsun?