Bu Cuma dönemin en durgun, en sadeleştirilmiş vizyon takvimi ile karşınızdayız. Toplamda 3 adet yapım iniyor salonlara! Gereğini yapıp detaylarını buradan sizinle paylaşıyoruz. Sinema salonlarının sakin sularına akacağınız bir haftasonu olsun!

İskoçya Kraliçesi Mary

Dram ve biyografi ayarında seyreden bir dönem filmi ile açıyoruz takvimi… Rönesans çağında İskoçya sularındayız bu filmde. “Queen of Scots” kitabından uyarlanan yapımımız 16 yaşında Fransa kraliçesi olan Mary’nin eşinin ölümünün ardından İskoçya’ya gidip, bir takım entrikalar ile Elizabeth’i tahtından oynatma çabasını konu ediniyor.

Organize İşler Sazan Sarmalı

İlkiyle beğenileri fıkır fıkır toplayan Organize İşler uzun bir aradan sonra bir devam filmi ile aramızda! Asım Noyan ve ekibi çeşitli sahtekarlık düzenini 12 yıl aradan sonra döndürmeye devam ediyor. Fakat dolandırıcılar kralı Asım’ın biricik kızı Nazlı da bir kumpasa düşüp dolandırılıyor. Sonra ver elini curcuna…

Dogman

…Ve geldik vizyonun son yapımına! Bir Matteo Garrone filmi ile noktalıyoruz takvimimizi… Bir köpek kuaförü olan Marcello’nun onurunu kazanmaya çabalarken, masumiyetini yitirme öyküsünü ekrana getiriyor Dogman!

CategoriesVizyondakiler

Sen ne düşünüyorsun?