D

Denemeye Değer Vizyon Takvimi

Havalar tam da Massive Attack klibi kıvamını almışken hafta sonu evde mi oturacağız, yoksa dışarı çıkıp kendi senaryomuzu mu yaratacağız tarzı ikilemler sardı hepimizi… İkisine de hayır diyenler için halihazırda yazılmış senaryolarla bir vizyon takviminde daha sizlerleyiz!

Yeni takvimin Cuma’yı müjdelemesi ve Cuma’nın vizyonları resetlemesi bir tesadüf olamaz diye düşünüyoruz ve sizleri şu 9 filmle tanışmaya davet ediyoruz… Öyleyse bu haftanın vizyon takvimi havai gömlek giyenlere, bir şansı daha hak edenlere ve o şansı verenlere gelsin!

Sera

Baştan söyleyelim bu hafta bolca korku ve gerilim öğelerine rastlıyoruz. Sera da korku dalından gülümseyen yerli bir yapım… Bir süredir kabuslarla boğuşan Oğuz’un psikolojik tedavi gören Sera ile tanışıklığı ve bunu takip eden gizemleri konu ediniyor!

Meg: Derinlerdeki Dehşet

Steve Alten’ın romanından uyarlanan bilim-kurgu ve gerilim tadındaki Meg adlı film, bizleri derin okyanuslardaki jilet dişli canavarlarla yakınlaştırıyor. 3D seçeneğiyle köpekbalıklarının üstümüze üstümüze geleceği bu film, Jaws’ı yad etmek isteyenlere lokum tadında gelebilir!

Beni Satan Casus

Komedi ve aksiyon var bu filmde! İki yakın arkadaştan biri eski sevglisinin ajan olduğunu öğrenince, bu ikili kolları sıvayıp maceraya atılıyor. İnsanlar neden böyle şeyler yapıyor, bilemiyoruz ama genelde izlerken keyif alıyoruz.

Bitmeyen Gece

Korku bol dedik size ve işte bir tane daha! Bu kez de Casey Pollack’ın hikayesini farklı bir perspektif ile izleyeceğiz. Kocasına ölümcül kanser tanısı konulan Casey farklı bir alternatifin peşinde ama tüm bunlara değecek mi yoksa ölüm gene de gelecek mi, bilinmez…

Housewife

Hızımızı alamadık ve bir korku daha geliyor! Bu kez de Holly isimli karakterin babası ve kız kardeşi annesi tarafından öldürülüyor ve Holly bu işe seyirci kalamayıp, ardında yatan sebepleri aramaya koyuluyor… Fakat bir yandan da kendi içsel gerilimleri ile başa çıkması gerekiyor! Sonunda neler olur bilemeyiz.

Dovlatov

Dram ve biyografi dalından girip gönlümüze tutunan bir yapım var sırada: Dovlatov! Bu filmde Sergei Dovlatov’un hayatından 6 güne şahit oluyor ve Sovyetler Birliği sularından karaya çıkıyoruz. Anlam derin, konu akıcı… E bi’ gidilir tabi!

Çılgın Baskın

Komedi dalından bir başka alternatif ile takvimi noktalıyoruz. Bu filmde de tehlikeli operasyonlarda yer alan özel bir time girmek için tüm çabasını komik şekilde ortaya koyan Joanna ile tanışıyoruz! Bize müsaade öyleyse…

CategoriesVizyondakiler

Sen ne düşünüyorsun?