K

Kasım Soğuğuna Vizyonlu Çözüm

Hala “No Shave November” kafasındaysanız istirham ediyoruz lütfen çıkın, çünkü bu hafta başarılı birkaç filme imza atmış durumda. Üstelik bugün Cuma, cheat day adı altında götürdüğünüz abur cuburların üstüne bir de patlamış mısır almaz mıydınız? Alırdınız alırdınız… O zaman buyursunlar fragmanlara.

Doğu Ekspresinde Cinayet – Murder on the Orient Express

Kitabını oku filminden çok daha iyi’ciler siteden çıksın kasıyo… Evet film Agatha Cristie’nin klasikleşmiş romanından beyaz perdeye uyarlanmış. Yönetmenliğini yapan Kenneth Branagh’a yetmemiş olacak ki başrole de kendisini uygun görmüş. Avrupa’ya yapılan bir tren yolculuğu ile başlayan filmde bolca gizem ve gerilim bulacağınıza eminiz.

Mutluluk Zamanı

Türkiye’de adettendir, bir dizinin başrol oyuncuları beğenilirse şüphesiz onların oynadığı bir de film çekerler. Sıradaki filmimiz de bu tezi destekler nitelikte. Kiralık Aşk dizisinin bebiş çifti Defne ve Ömüş, yani Elçin Sangu ve Barış Arduç’tan behsediyoruz tabii ki. Mutluluk Zamanı, heykeltıraş olan Ada ile kusursuz Mert’in hikayesini ve yollarının nasıl kesiştiğini anlatıyor. Şaşırtıcı olan ise film senaryosunun Buğra Gülsoy’a ait olması.

Yanlış Anlama

Pek çoğumuz Twitter’daki o meşhur azerice tweeti RT’lemişizdir. Türk halkı olarak bi miktar sempati duyduğumuzu inkar edemeyiz. İşte bunu fırsat bilen yapımcılar ve senaristler bir araya gelerek Yanlış Anlama’yı hayata geçirmişler. Film, Türkiye ve Azerbaycan’dan olan iki ailenin on gününü anlatıyor. Bu on gün boyunca kimse birbirini anlamıyor ve olaylar gelişiyor. Gitmeden uyaralım bel altı şakaları ve zaman zaman cinsiyetçilik içeren diyaloglar var. Başrolünde ise İlker Ayrık ve Şevket Çoruh oynuyor. O zaman buyursunlar fragmana:

Umudun Öteki Yüzü – Toivon Tuolla Puolen

Aki Kaurismäki yönetmenliğindeki film Berlin Gümüş Ayı Ödülü’nü aldı bile. Film dokunaklı, onu baştan söyleyelim. Aynı konuyu ısıtıp ısıtıp önümüze koyan sözümüz ona dram ya da komedi filmleri içinde ilaç gibi gelecek cinsten. Film Halep’ten kardeşiyle beraber kaçmaya çalışan ve yolu bir şekilde Helsinki’ye düşen Khalid ve orada tanıştığı işletmeci Wickström’ün hikayesini anlatıyor.

Yol Ayrımı

Şener Şen geri döndü! Son zamanlarda sevenleri ve sevmeyenleri olarak çok keskin çizgilerle ayrılmış olsak da film oyuncu kadrosu ve konusu itibariyle ümit vadediyor. Yaşadığı travma sonrası hayatında bir yol ayrımına gelen ünlü iş adamı Mazhar Kozanlı’nın hikayesini anlatan filmi gidip bir izleyin.

Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali

2012 yapımlı olan belgesel yeniden vizyona giriyor. Kürk Mantolu Madonna’yı Madonna’nın hikayesi sananlar olduğu için yerinde bir iş olduğunu düşünüyor ve gitmeyenlerin gitmesini öneriyoruz.

CategoriesVizyondakiler

Sen ne düşünüyorsun?