100% Music: Electronica Festival

%100 Music: Electronica Festival İstanbul 2017 için zaman daraldıkça kalp atışları hızlanıyor. Malum festivallerden yana eskisi gibi sağlam organizasyonlar pek fazla kalmadı. Zamanımızı değerlendirebileceğimiz nadir festival var ve bunları da asla kaçırmamamız gerekiyor. Biz de hazır %100 Music: Electronica Festival’e bu kadar heveslenmişken ve vakit bu kadar yaklaşmışken DJ’leri yakından tanıyalım istedik. Line up inanılmaz. İddia ediyoruz ki bu sene Electronica Festival geçmiştekilere açık ara fark atacak.

İşte müzikleri ile kendimizden geçeceğimiz %100 Music: Electronica Festival İstanbul’un DJ’leri:

Andhim

Andhim

Andhim inanılmaz üretken bir grup. Ekip olarak soundları farklı ritimler ile harmanlama konusunda çok başarılılar. Simon² ve Tobias Müller adında müziğe obsesif bağlarla bağlı iki tutku adam tabii ki yarattıkları şarkılarla sabaha kadar bizi dans ettirecek.

Architectural

Architectural

Büyük bir sis perdesinin arkasında dans ediyormuş hissi yaratıyor Architectural’ın müziği. Gizemli ama bir o kadar açık seçik, tutkulu ama bir o kadar bilindik. Barcelona asıllı Dj’i bir kez olsun dinlemeden geçmeyin. Sonra zaten bağımlısı olacaksınız.

Claptone

Claptone

Claptone’nun en güzel özelliği (bizce tabii) müziğinde dans ederken özgürlüğü sonuna kadar hissediyorsunuz. Kendisi Berlin asıllı ve bu bizi şaşırtmıyor. Elektronik müziğin baba şarkıları %90 Berlin’den yükseliyor.

Doctor Dru

Doctor Dru

Deep House denilince kendini Doctor Dru’ya teslim edersin. Bu akımın en büyük savunucularından olduğu gibi temsilcilerinden de. Ayrıca müzik geçmişine göz gezdirirseniz sizi şaşırtacak sürprizler görebilirsiniz. Örneğin, batari geçmişi, hüzünlü besteleri vs. Ya da bırakın geçmişi de biraz Deep House dinleyelim.

Dominik Eulberg

Dominik Eulberg

Trendler ve yenilikler ondan sorulur. Cüretkar tarzını tüm mixlerinde cesurca konuşturan Dominik, derinlerden gelen güçlü ritimlerin ve gittikçe yükseldiğin ruh hallerinin sorumlusu. Müziği ile hareket ve sesten ziyade çok fazla duygu barındırıyor.

Ahmet Şendil

Ahmet Şendil

Ülkede elektronik müzik ekollerinden biri Ahmet Şendil. Hitlerini birçok yerde duymuş ve aşina olmuşssunuzdur zaten ama biz yine de eklemeden geçmeyelim; dinlemesi bağımlılık yapıyor. Gün içinde her hangi bir konumda bile şarkılarından birini açtığın zaman kendini bütün külliyatı keşfederken buluyorsun.

Alican

Alican

Setlerin cool adamı Alican’ı gerekeniyap’ın partisinden de hatırlarsınız. Efsane performansı ve şaşırtan ritimleri ile bizi gece sonuna kadar bir an bile olsun pistten ayırmamıştı. Zamanın nasıl geçtiğini unutturan müzik diyebiliriz onun için.

Ali Efe Dinç

Ali Efe Dinç

Kulüp performansları denilince akla gelen ilk isimlerden. Onun müziğine dans ederken, denizde dalgaya kapılmış gibi kapılıyor ve anı, ortamı tamamen unutuyorsun. Stabil fakat etkili, tekdüze ama sıra dışı müziğinde sen de kaybol.

Batur

Batur

Dalgalanmalarla dolu müziği sizi tek başına sarhoş edebilir. Özellikle soundcloud sayfasında gezerken kendinizi unutabilirsiniz. Kendi kendini dünyadan uzaklaştırmak için sesi sonuna kadar aç.

CategoriesSanatçı

Sen ne düşünüyorsun?