Her rock illa ki asi bir tavır içermez. Bundan 20-30 yıl önce melodisi bol, ritmi yumuşak, sözleri ise bitap bir rock geçmişi olduğunu hala hatırlıyoruz. Melodik rock yapmak her notayı dantel gibi işlemektir bir yerde. Kısacası dinlemesi hoş, kıymetli bir müzik çeşididir.

Vikipedi vari bir giriş yaptık ama sizi asıl getirmek istediğimiz nokta IF Performance Hall! Kendileri “bir festival yapalım, o da şöyle olsun” diyerek değişik bir açı yakalamışlar. Niyetleri ise bizi 80-90 yılları aralığında hatırı sayılır kalitede melodik rock yapan 4 grupla buluşturmak. Haklılar ama sonuçta ne varsa eskide var! Neyse… planlar böyle olunca bu etkinliğe “Melodik Rock Festivali” adını verip saatleri 17 Aralık’a kurmuşlar.

Peki, hep bir ağızdan söylemeye müsait nakaratları ile bizi cezbedecek gruplar arasında kimler var? Uzun yıllar dinlenecek kalıcılıktaki iki kardeş Punto, “şeytan topuklu giyer” parçası ile üretimin başına geçen Maskara, 1979 çıkışlı Sabih Cangil Band ve dizi, film müziklerinden aşina olduğumuz müzisyen ve aranjör Emre Önbayraktar o gece dilimiz ve kulağımız olacaklar.

Bize sorarsanız ömrümüzden gidecek olan bir geceye değecek bir etkinlik olduğunda hem fikiriz. Ama başkalarına sormayın deriz. Çünkü herkes melodik rock sevmeyebilir. Eğer sizin ufacık bir sempatiniz dahi varsa kesinlikle kendinize şans verin.

Hem bakın kim bilir kim ne demiş? “Denemek güzeldir, bi’ deneyin…”

CategoriesKonser

Sen ne düşünüyorsun?