Y

Yalancı Güneş Ayarında Vizyon Takvimi

Cuma deyince kafalarda hep bi’ beyazperde ışığı yanıyor malum… Bu hafta gözleri yollarda bırakan Glass filmi nihayet bizimle! Onun dışında hava durumu kuru ve güneşli seyrediyor. Hazır hala ayva göbekleri kazak altında gizleme şansımız varken mısırları büyük seçim yapıp salonlardaki yerimizi alalım!

Çiçero

Başrolde Erdal Beşikçioğlu’nu gördüğümüz yerli bir yapımla aralıyoruz takvimi… Çiçero, 2. Dünya Savaşı’nda casusluk yapan kod isimli bir adamın savaşa etkilerini ve savaş sonrası yaşadıklarını konu ediniyor. İyi gibi duruyor!

Glass

İkinci sırada ise hakkında gıybetin gırla gittiği ve Shyamalan’ın iki filmi tek potada erittiği Glass var. Sıra dışı bir süper kahraman filmi olarak karşımıza çıkan Glass, kadrosuyla yürekleri yakıyor ve 24 farklı kişiliğe sahip olan David Dunn karakteriyle de kafaları… Kesin oradayız!

İmgeler ve Sözcükler

Derin bir dram seli aldı gidiyor yine takvimi… Özel Altın Palmiye Ödülü’ne layık görülen İmgeler ve Sözcükler, belgeler ve haber görüntülerinden alınan kesitlerden oluşan soruşturmacı ve ilgi uyandırıcı bir dram belgeseli olarak karşımıza çıkıyor. Aklı ve tarzı bu yöne kayanlar için eşsiz bi’ film…

Arakçılar

Dram ve suç konulu bir Kore yapımı ile noktalıyoruz takvimi… Tıpkı bir yalancı güneş ayarında bu hafta sanki, ısıtmıyor ama mutlu ediyor sebepsiz. Altın Palmiye’ye layık görülen son filmimizde ise, bazı dümenlerle hayatta kalan bir ailenin sokakta buldukları bir çocuğu bu hayata dahil etmeleri ile gelişen olayları ele alıyor. Bu da bi hoş hani…

CategoriesVizyondakiler

Sen ne düşünüyorsun?