L

Londra’nın Altı & Üstü!

Vakti dar ama gezme hevesi bol olan Gerekeni Yap’çıları gördük ve İngiltere’nin göz bebeği Londra’yı 24 saatte fethetmenin en tatlı tüyolarını sizlerle paylaştık…

O halde hız kesmeden yolculuğa başlıyor ve rotamızı Londra denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Picadilly Circus’a çeviriyoruz! Burası turistik mekanlardan birine gitmek için illa ki geçtiğiniz ve size “vay be, Londra’dayım!” hissini dolu dolu yaşatan bir meydan.

Oxford Street için “yürü yürü bitmeyen Bağdat Caddesi” diyebiliriz. Kraliyet Akademisi bu caddenin tam da ortasında, Oxfordlu hanımefendilerin sergileri kaçırmadığı harikulade bir yer.

Picadilly’den ilerlediğiniz zaman; Covent Garden, ikonik Apple Market’i ile karşımıza çıkıyor. Restoranlar, küçük tezgahlar, antikalar ve el yapımı her şey görülmeye değer! Yakınında bizim favori streetfood mekanlarımızdan biri de var: Waterloo – South Centre Food Market. Burası ise mantarlı risottodan güzel meksika yemeklerine kadar pek çok seçenek barındıran ve banklarda insanlarla kaynaşabileceğiniz sıcacık bir yer!

Şehrin en güzel parklarından Hyde Park; dinlenip güzel piknikler yapmak için gerekli huzuru sizlere sunuyor. Hava genelde bulutlu olsa da, güneşin sizi selamladığını görürseniz şehrin yerlilerine eşlik ederek Hyde Park çimlerine uzanabilirsiniz! Bu kocaman parkta beyzbol oynayabilir, sincaplarla arkadaş olabilirsiniz. Science, Victoria & Albert müzeleri ve Saatchi Gallery ise buraya oldukça yakın.

Şimdi de Julia Roberts ve Hugh Grant’ın filmindeki o meşhur mavi kapıyı aklımıza getiren, Londra’nın “ada havasına” sahip semti Nothing Hill’deyiz. Instagram profilinizi şenlendirecek rengarenk evler, havalı küçük dükkanlar ve oldukça güzel restoranlar ile buraya da bir kaç saat ayırmanız da fayda var.

Ardından herkesin, özellikle Sherlock fanlarının çok iyi bildiği bir diğer yer olan 221 Baker Street’e gidiyoruz! Burada Sherlock Holmes Müzesi’ni ziyaret edebilir, hatıra fotoğrafları çekilebilirsiniz.

Potterhead’lerin gözlerini dolu dolu yapacak bir diğer yer ise Warner Bros Stüdyoları! Kings Cross istasyonundan geçerek Platform 9 ¾ ‘e de ulaşabilirsiniz… Burada Harry Potter’ın Hogwarts Express için geçtiği o meşhur duvarı göreceksiniz!

London Eye’dan Ben’e ve şehir manzarasına güzel bir bakış attıktan sonra bir nevi Londra’nın Kadıköy’ü olan Soho’nun tadını çıkarabilirsiniz. Burası için önerebileceğimiz mekanlardan bazıları ise Breakfast Club, Joe the juice, Burger and Lobster.

Son olarak çayınıza süt ilave etmeyi unutmayın ve şehrin tadını bol bol çıkarın diyoruz! Biz kaçtık…

CategoriesSeyahat

Sen ne düşünüyorsun?