S

Sesine Kurban Can Gox!

Sesi, yeteneği ve seslendirdiği parçalara getirdiği efsane yorumlarıyla hiçbir konserini kaçırmadığımız Can Gox 25 Temmuz akşamı Sanat Performance sahnesini coşturacak!

İlk olarak Kaybedenler Kulübü müzikleriyle tanıdık kendisini… Jazz’ın Türkçe halini en içten yorumlayan adamlardan biri olarak hafızamıza kazındı… Daha sonra 2013 senesinde çıkardığı ‘‘Yalnızım Ben’’ ile tahtını garantiledi. ‘‘Drama Köprüsü’’, ‘‘Haydar Haydar’’ derken aldı başını gitti ve bizleri de peşinden sürükledi, sürüklemeye devam ediyor… %100 bizden biri olan Gox, halis muhlis Kadıköylü ve birçok kişi tarafından tarzı Cem Karaca ile bağdaştırılıyor ama duymayan varsa biz söyleyelim tarzını “Anadolu Blues” olarak tanımlıyor.

Özellikle sahnede ve stüdyo çalışmalarında; Neşet Ertaş’ı, Cem Karaca’yı, Müslüm Gürses ve Bob Dylan gibi isimleri eksik etmediğinden biz kendi aramızda onu ‘‘cover canavarı’’ olarak anıyoruz. Karakteristik ses tonuyla bizlere ninni bile söylese dudaklarımızı titretip, gözlerimizi dolu dolu etmekten asla geri kalmıyor!

O halde lafı daha fazla uzatmadan planınızı ayarlayın, kimselere söz vermeyin diyor ve tatlı tatlı kaçıyoruz!

CategoriesKonser

Sen ne düşünüyorsun?