“Ulaşılabilir” Sanat Günleri Kapıda!

2013 yılından bu yana bağımsız sanatçılara eserlerini sergileme imkanı sunan ve “ulaşılabilir sanat alternatifi” mottosuyla hareket eden Mamut Art Project, bu sene yine KüçükÇiftlik Park’ta konuşlanıyor!

Resim, heykel, fotoğraf, video art, sokak sanatları gibi pek çok alanda yapılan başvurular sonucu etkinlikte yer alacak sanatçılar jüri tarafından belirlendi. Seçilen yetenekli sanatçılar kendilerine ayrılan alanda eserlerini sergileme şansı yakalayacak… Küratörler, koleksiyonerler, sanatseverler ve yeni eserler keşfetmek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat olacak, bizden söylemesi!

Her sene gerçekleştirdikleri Mamut Performansları’nın bu seneki teması ise “Maddesiz” olarak belirlendi. Bu isimle; içinde yaşadığımız yüzyılın “elle tutulamayan ancak deneyimlenen” fikirlerine gönderme yapılıyor… Böylece kapitalizmin bize altın tepsiyle sunduğu ve fazlasıyla alıştığımız “maddiyat” kavramına da farklı bir gözle bakmamıza olanak sağlanıyor.

Ayrıca bu sene ilk kez, çocukların da sanata ulaşabilmeleri için “Mamut Çocuk Atölyeleri” olacak ve küçüklerimizin de sanata doymaları için türlü türlü çalışmalar yapılacak…

Öğrenciler, öğretmenler ve öğretim üyeleri için ücretsiz olacak Mamut Art Project, 26-29 Nisan tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta!

CategoriesKültür Sanat

Sen ne düşünüyorsun?