K

Karmaşık Duygulu Vizyon Takvimi

Sonbahar gelince malum duygu durumlarımız karmaşıklaşıyor, bir yanımız yaprak dökerken diğer yandan kot ceketleri bazanın altından çıkarıp aynada prova yapıyoruz. Yağmursuz geçen her gün bahardan kalma bir hava estiriyor içimizde… Bir de sinema gibi sağlıklı bir alışkanlığımız olmasa tüm bunlarla nasıl başa çıkarız bilinmez!

Ekim ayına doğru girerken kalabalık ve karmaşık bir film listesiyle buluşturuyoruz sizleri… Çoğunu severek kabul edeceğimiz 12 film var vizyonlarda! Öyleyse bu haftanın vizyon takvimi kışlıkları çıkaranlara, halinden memnun olanlara ve bizi severek takip edenlere gelsin!

Küçük Ayak

İlk yapımımız 3D seçeneği ile vizyona renk katan bir animasyon! Kocaayak efsanesinin tam tersine döndüğü bu yapımda, Monster Inc. filmi ile tanıştığımız yufka yürekli kocaayak Yeti’nin dünyasına konuk oluyoruz.

Eski Evdeki Büyülü Saat

Fantastik türde vizyona gelen ikinci yapımımız ise Eli Royt imzası taşıyor ve yetim kaldığı için amcasının yanına taşınan Lewis’in kendini tehlikeli ve bir o kadar büyülü bir maceranın içinde bulmasını konu ediniyor. Bi’ Harry Potter olmasa da fantastik yapımlara duyduğumuz ilgi bir başka tabi ki…

Kayıp Aranıyor

Gerilim ve gizemin sularında yüzmelik bir yapım ile devam ediyoruz… Teknolojik bir rotada ilerleyen Searching filminde, kayıplara karışan 16 yaşındaki kızını bulmak için bilgisayar ortamında mücadele veren baba David’in arayışına ortak oluyoruz.

İstikamet: Düğün

Romantik, komik ve merak uyandırıcı! İstikamet: Düğün filminin başrolünde Keanu Reeves ile birlikteyiz uzun aradan sonra… Ortak arkadaşlarının düğününde tanışan Frank ve Lindsay ile yakınlaştığımız bu yapım, şu güzel sonbahar günlerine yakışır nitelikte bir imaj çiziyor!

Karanlıkla Karşı Karşıya

Pek sevdiğimiz yönetmen Spike Lee’in yeni ve heyecanla beklenen filmi nihayet vizyonda! Spike Lee bu yeni yapımında bizleri Ron adındaki dedektifin hikayesine konuk ediyor. Ku Klux Klan örgütüne sızan Ron, tarikatın kendini ele geçirme planına farklı bir yöntemle meydan okuyor. Gidilir, gidilir…

Üç Tepe

Öyleyse buyrun bir de dram dalından yakın! Locarno Film Festivali’nden seyirci ödülü ile dönen Üç Tepe, aaron isimli adamın kız arkadaşı Lea ve 8 yaşındaki oğlu Tristan’ı dağ evinde tatile çağırması ile başlıyor. İki erkek arasında alevlenen güç savaşı ise Lea’yı çok sevdiği bu iki kişinin ortasında bırakıyor…

Göktaşı

Başrolünde Şafak Sezer’e rastladığımız bu yerli yapım, yağmur duası için yola çıkan bir grup köylünün göktaşlarına rastlaması ile gelişen trajikomik durumu ele alıyor. İlla yerli olsun derseniz bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Halef

Öyleyse yine yerli bir yapımla devam ediyoruz, fakat bu kez türümüz dram… Portakal hasadı için Adana’da yaşayan annesinin yanına giden Halef’in etrafında şekillenen bu hikayede gözlerimiz dolu dolu oluyor, bilinmez niye…

Aile Oyunları

“Hem komedi hem de dram bir arada olur mu?” demeyin. Aile Oyunları adlı yapım erkek arkadaşı Barrett ile işbirliği yapıp babasının yeni evliliğini sabote etmeye çalışan Sloane’nin etrafında şekilleniyor. E tabii mevzu aile olunca işin içine dram ister istemez giriyor.

Gece Dünyayı Yuttuğunda

İsmi her ne kadar romantik dursa da aslında kendisi bize korku dalından gülümseyen bir yapım. Bir salgının hakim olduğu dünyada müzik ile hayata tutunmaya çalışan Sam’in sıra dışı deneyimlerine odaklandığımız bu film, ilginç konusu ile bizlerde şimdiden merak duygusu uyandırdı. Eğer sizler de korku seven cinstenseniz, hiç düşünmeden bu filme teşrif edin.

Cesur Savaşçılar

Mis gibi bir macera filmiyle vizyonlardaki heyecana ortak olmaya ne dersiniz? Bir dönem filmi olarak karşımıza çıkan Redbad adlı yapımda yine birbirinden karizmatik ve tarz savaşçılara rastlıyoruz ve bu savaşçılar Flemenk kasabasında öldürülen bir keşişin gerçek hikayesinin izini sürüyor.

Dokunma Bana

Vizyonlara Başka Sinema’dan teşrif eden çarpıcı bir dram ile takvimi noktalıyoruz. Biliyorsunuz ki en ilginç olanları hep en sona saklıyoruz. İşte bu filmde de beden algılarını zorlayarak önyargıları yıkıma uğratmaya çalışan bir karakter var. Deneysel dram türüyle ilgi uyandıran bu yapım, eninde sonunda izlenilmesi gerekenlerden biri! Bir köşeye not alın…

CategoriesVizyondakiler

Sen ne düşünüyorsun?