Acısıyla tatlısıyla bir haftanın daha sonuna geldik, lütfen herkes sonuna kadar dayandığı için kendini tebrik etsin. Eh, tebrikler bittiyse kendimizi bir filmle ödüllendirmenin vakti geldi diye düşünüyoruz. Bu haftaki vizyon takvimimiz yine birbirinden alakasız filmlerle dolu, yani herkes kendine göre bir şeyler bulabilecek. Lafı daha fazla uzatmadan sizi fragmanlara alalım. Açıklamaları okumayı ihmal etmeyin. Viz yon lan dı nız!

Testere: Jigsaw Efsanesi – Jigsaw

Testereyle büyümüş bir nesil var, bunu önce bi’ kabul edelim… Bir buçuk saat sürecek olan film muhtemelen yine pek çoğumuzun yüzünü eliyle kapatarak izlemesine sebep olacak. Yıllar önce ölen Jigsaw geri mi dönüyordu? Bilemiyoruz Altan, bilemiyoruz…

OHA Diyorum

Hepimiz zaman zaman yorganımızla dürüm olduğumuz, çok sıkıldığımız bir günde Youtube dehlizlerinde fazla açılmışızdır. Beğen, abone ol tuşuna basmayı unutma, zile bas bildirim gelsin, link profilde… Evet Youtube hayatımızın oldukça içinde, o kadar içinde ki artık kanallar film oluyor. Bunun en yeni örneği, birazdan bahsedeceğimiz film: OHA Diyorum. Bilmeyenler olacağını düşünerek belirtelim, OHA Diyorum aslen bir Youtube kanalı. Kanal sahiplerinin başrolü paylaştığı film, çok şaşıracaksanız, yolda geçiyor. Evet, arabası çalınan Fırat’ın araba içindeki hard diske ulaşma sevdası yüzünden yola düşe üç arkadaşı ve onların macerasını anlatıyor.

Dünyanın En Güzel Kokusu 2

Adı yüzünden ön yargıyla yaklaşmadan önce başrolde Rıza Kocaoğlu olduğunu belirtelim. İlkiyle romantik ve tatlış takılan film, geri dönüşüyle gözleri pıtı pıtı yaşartmaya geliyor gibi gözüküyor. “Ben olmasam napardın?” cümlesi üstüne gelişen film, Derya’nın ölümü sonrası hayata geri dönmeye çalışan Hakan’ın hikayesini anlatıyor.

Macera Günlükleri: Sihirli Adaya Yolculuk – The Shonku Diaries: A Unicorn Adventure

Cepheler animasyon severler ve sevmeyenler olarak ikiye ayrılmış olsa da bu film Satyajit Ray’in yazdığı ve üstüne üstlük Oscar Onur Ödülü’ne layık görülmüş bir çocuk bilim serisinden uyarlanmış. Hikaye Mo ve Melody ile hazine avcısı babalarının maceralarını konu ediniyor. Yorucu ülke gündeminden uzaklaşıp çocuklar gibi şen olmak için güzel bir alternatif.

Ketenpere

Baştan uyaralım, filme gitmeden önce midenizin sağlamlığından ve civardaki nöbetçi eczanelerin adreslerinden emin olmayı unutmayın. Başrolde Şafak Sezer’in oynadığı filmin konusu, bir cast şirketinde çalışan Kalender’in maceralarını anlatıyor.

Kare – The Square

İsveçli Ruben Östlund yönetmenliğinde çekilen film, bu seneki Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’nin de sahibi. Türkiye’de Başka Sinema altında gösterime giren filmin konusunu anlatmaya çalışıp da zaman kaybetmek istemiyoruz, zira fragmanı izleyince de kafanız bir miktar karışacak. En iyisi filmi gidip görmek!

CategoriesVizyondakiler

Sen ne düşünüyorsun?