H

Hızla Akan Vizyon Takvimi

Yılın ilk Cuma’sından merhaba! Geçen hafta uzun bir hafta sonunda bol miktarda enerji harcadık diye düşünüyoruz. Sizi bilemeyiz ama biz de enerji bitmiyor… Bu kez de hızla geçen haftanın haklı gururunu bahane ediyoruz. Tıpkı hafta gibi vizyon takvimi de hızla akıp geçiyor, olsun varsın… Dram üstüne dram katan yapımlar yoğunlukta ve dört gözle beklenen “Girl” filmi nihayet vizyonlarla buluştu. Öyleyse sosyalleşmenin hatırına yine yeniden salonlara akıyoruz…

Kimsesiz Çocuk Remi

Hector Malot’un Kimsesiz Çocuk kitabından uyarlanan fantastik ve dram türünde bir yapımla açıyoruz takvimi… Remi isimli karakterimiz henüz bebekken terk edilmiş ve köylü bir kadın tarafından bulunur. Daha sonra Remi sadık köpeği ve yaramaz maymunu ile sokak gösterileri yapmak üzere bir maceraya atılır.

Girl

Merakla beklenen Girl nihayet bizimle… Balerin olma hayaliyle yanıp tutuşan 15 yaşındaki Lara’nın trans bir birey olmasının hayatına etkilerini konu alan filmimiz Cannes’ta “En İyi İlk Film” ödülü aldı. Kaçırmaya niyetimiz yok!

3 Hayat

Sırada yine dram temalı ve En İyi Senaryo ödüllü bir yapımımız var… 3 Hayat, oyuncu olmak için çabalayan Marziyen yardım istediği arkadaşı Jafar Panahi ile İran’ın kuzeyine doğru yolculuğa çıkar. Hikayeler, insanlar ve bir takım acımasız gerçekler bu yolculukta onu beklemektedir.

Yangın Yeri

Richard Ford’un romanından uyarlanan Wildlife isimli dram filmi ile takvime noktayı koyuyoruz. Gördüğünüz gibi bu takvimde su gibi aktı geçti. Joe Brinson adlı karakterin hikayesine odaklanan bu filmde, babasının işsiz kalması üzerine Joe, ailesinin dağılışına şahit oluyor ve akabinde pek çok olay baş gösteriyor.

CategoriesVizyondakiler

Sen ne düşünüyorsun?