R

Ryan Goslingciler Toplaşın! Hedef 2049!

Gerek Türkiye, gerekse yurt dışı gündem haberleriyle içimizin şiştiği bir haftayı daha geride bırakmanın dayanılmaz hafifliğini siz de hissediyor musunuz? Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, ülkemiz sanatçıları ve yönetmenleri de boş durmamış, ortaya bir sürü yerli yapım çıkartmış. Haftaya üç adet yeni filmle giriyoruz. Artık yaratıcı mı, yoksa geçen haftanın laciverti mi siz karar verin. Onu da biz yaparsak ne manası kalır?

Dört Köşe

Yine bir komedi filmi, yine bir hapishane teması… Ömer Faruk Yardımcı’nın yönettiği Dört Köşe filmi geçtiğimiz Salı günü galasını yaptı. Film, haksız yere göz altına alınan dört kişinin intikam alma planlarını hazırlık aşamasını ve sonrasında başlarına gelenleri konu alıyor.

Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı – Blade Runner 2049

Sıradaki film geçtiğimiz aylarda kitleleri ikiye bölen La La Land’in bebiş suratlı aktörü ile geliyor karşımıza. Ryan Gosling başrolde hem göze hem ruha hitap ediyor olsa da film genel olarak oldukça başarılı insanlarla dolu. Harrison Ford, Ana De Armas, MacKenzie Davis, Jared Leto gibi isimler var. Imdb’den şu an için 9.0 almış film hepimizi heyecanlandırdı, yalan yok.

My Little Pony Filmi – My Little Pony: The Movie

Hafta sonu çocuk bakıcılığı yapıyorsanız sıradaki filmimiz size gelsin. İçinizdeki simli ve pembe çocuk hala yaşıyorsa da gidebilirsiniz herhalde bu filme, emin değiliz… Filmin pespembe göründüğüne aldanmayın sakın! Karanlık bir güç, Ponyville adlı yaşam alanını tehdit ediyor ve Mane 6 ekibi bu gücü yenmek için yola çıkıyor.

Babam

Komedi olmazsa dram oluyor, evet. Çetin Tekindor oynarsa izlerim diyen fanlar için kısaca konusundan bahsedelim. Karısı ölen ve zihinsel engelli oluyla baş başa kalan Yusuf, yani Çetin Tekindor, sardalya fabrikasını batmaktan kurtarmaya çalışmaktadır. Oğlunu kabullenemeyen Yusuf, atanamayan öğretmenlerden birinin sardalya fabrikasında çalışmaya başlamasıyla birlikte değişmeye başlar.

Çavdar Tarlasındaki Asi – Rebel in the Rye

Salinger hayranları bu postun altında toplanıyor! Çünkü film tam olarak J. D. Salinger’ın hayatını anlatıyor.

Kervan 1915

“İnsan sevgidendir.” cümlesiyle yola çıkan filmin yönetmenliğini İsmail Güneş yapıyor. Türkiye’de 1915 Ermeni tehcirini anlatan ilk film olma özelliğine vurgu yapan film ekibi, film için 3 ay boyunca oldukça yoğun çalıştıklarını belirtiyor.

Korku Kayıtları – The Crucifixion

Korku severleri bu hafta da unutmamışlar. Xavier Gens yönetmenliğindeki film, şeytan çıkarma işlemini gerçekleştirdiği rahibeyi öldüren bir rahip, hapis cezasına mahkum ediliyor. Olaya bu noktada araştırmacı gazeteci dahil oluyor ve olayın aslını öğrenmeye çalışıyor. Bizler de gerim gerim geriliyoruz…

CategoriesVizyondakiler

Sen ne düşünüyorsun?