6

6:45 KK, İzmir’in Yeni Gözdesi Olacak

6:45 Kaybedenler Kulübü, İzmir

Radyo programı, sinema filmi ve yayınevi ile birbirinden başarılı işlere imza atan 6:45 ekibi, Kaybedenler Kulübü’nü Alsancak’ta bir mekanla taçlandırdı. “Cool” kelimesinin, kelime anlamı olacak kadar güzel bir iç dizayn ve konsepte sahip olan mekan Alsancak, Muzaffer İzgü Sokak’ta misafirlerini bekliyor.

Bar ve restoran konseptinde olan 6:45 Kaybedenler Kulübü aynı zamanda bir de etkinlik ve konser mekanı olarak da hizmet verecek. 9 Ekim’de Can Gox’la yaptığı mütevazi ama ses getiren açılış partisinin ardından gelecek haftalarda ise birçok alternatif grup ve DJ 6:45 Kaybedenler Kulübü’nün sahnesine çıkacak. (Yazımızın alt bölümünden etkinlik takvimine ulaşabilirsiniz.)

“Üretiyoruz öyleyse varız!” mottosu ile yola çıkan ekip mekan hakkında şunları söylüyor;

“O da ne,” dediğinizi duyar gibiyiz: 6:45 Yayımları ve Kaybedenler Kulübü markaları 90 başının yeraltı serinliğinden tutun da 2010’ların bileşim jenerasyonuna değin Türkiye’de “popüler kültür”ün önemli bir parçası ve aynı zamanda üreticisi oldu. Her bireyin kendi kültür sınıfınca yorumladığı ve aidiyet hissettiği ya da etmediği 6:45 Kaybedenler Kulübü familyası: radyo yayıncılığından, kitap yayımcılığına, sahasına ait kültürün marşandizlerinden tutun da; üniversitelerde seminerlere ve derslere, DJ gecelerinden şiir okuma etkinliklerine varasıya çok çeşitli sosyal etkinlik hücrelerinden oluşan bir yapı meydana getirdi. Bir kültürü yaratmanın ve sonrasında ise onu beslemenin gerekliliğini kendisine düstur edinmiş olan bu oluşum için bar kültürü ve yaşantısı binanın temeli olmasa da kolonları sayılabilir. Geçmişinde birden çok profesyonel gece mekanı deneyimi olan 6:45 Kaybedenler Kulübü markası bu kez bir franchising ortaklığına imza atıyor. 6.45 bütününü oluşturan nüvelerin ilgili mekana entegresi için kültürel anlamda da uğraş veren 6:45, bir barın sadece bir bar olmadığını kendilerinin de içinde kavruldukları bir kültürün en önemli kitle iletişim araçlarından biri olduğunu çok iyi biliyor. Ve bunu tüm türkiye ile paylaşmak istiyor.

İlki 9 Ekim 2015’de İzmir Alsancak’ta açılacak olan zincir mekan projesinin yeni haberlerini biz de merak ediyoruz!

Üretiyoruz öyleyse varız!

6:45 Kaybedenler Kulübü, İzmir

Categoriesİnceleme

Sen ne düşünüyorsun?