A

Ada Tuncer Tasarım Bakkalı’nda!

Ada TuncerKesmek” adını verdiği ikinci kişisel sergisi ile sanat severle Tasarım Bakkalı’nda buluşuyor! Adından da anlaşılabileceği gibi “kesmek” teması üzerine kurulan sergide, malzemeyi kesmek ve çizgi çizmek arasındaki bağ sorgulanıyor.

Ada Tuncer, sinema ve televizyon bölümü üzerine eğitimini sürdürürken illüstrasyon sanatıyla ilgilenmeye başlıyor. Eserlerinde genellikle sulu boya, mürekkep gibi geleneksel yöntemleri kullanan Tuncer, ilk kişisel sergisini 14 Ekim 2016 senesinde “Tapınak” adıyla Poligon’da açmıştı. Bu sergide de dijital olarak ürettiği eserler ve seramik çalışmaları yer almıştı.

Ada Tuncer’in sergisini ziyaret etmeyi düşünenler Tasarım Bakkalı’na uğradıklarında sanatçının son zamanlarda ilgilendiği takı tasarımı çalışmalarına da rastlayabilir.

Kendisini “yerel tasarımcı ve sanatçıların uğrak yeri, ürünlerini sizlerle paylaştıkları bir vitrin, açık alan.” olarak tanımlayan Tasarım Bakkalı’nda 7-31 Ekim tarihleri arasında Ada Tuncer’in çalışmalarını yakından incelebilirsiniz.

Adres: Uzunhafız sok. 101/A Yeldeğirmeni, Kadıköy

 

CategoriesKültür Sanat

Sen ne düşünüyorsun?