K

Karaköy’de Doyurucu Lezzetler

Akın Restoran

Son dönemlerde çok sık ziyaret etmeye başladığımız Akın Restoran’dan söz edeceğiz! Kahvaltı yapmak için tesadüfen keşfettiğimiz bir yer burası. Mekanın hem kendi kalabalığı var hem de rahat yer bulabiliyorsunuz. Ayrıca deniz manzaralı, tatlı ve otantik bir yer burası.

İçerisinde geleneksel Türk yemeklerinin farklı sunumlarla ve inanılmaz büyük lezzetlerle harmanlanarak servis edildiği, kahvaltının çeşit çeşit ve tıka basa yapıldığı, denize bakan Haliç metro köprüsünün Karaköy ayağında kalan küçük bir yer. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki Akın Restoran otantiklik seviyesinin çok çok üstünde. Çünkü otantik olmaya çalışmamış, zaten öyle. Karaköy ve Şişhane’nin birleştiği noktada eski İstanbul’un tarihi dokusunu ile o kadar güzel iç içe geçmiş ki tüm o dokuyu işlemiş. Kültürel bir havası ve doğal bir görünümü var. Yemeklere gelince; ayran aşı, anadolu makarnası, etli sarma, köfte hatun, anne köftesi, baba salatası derken, birçok klasik Türk yemeğini kendilerine has bir şekilde sunuyorlar. Atıştırmalıkları da çok. Biz ara sıcak olarak paçanga böreklerinin büyük hayranı olduk. Gerçekten çok lezzetliydi.

Pazar sabahı gittiğimizde Ağa kahvaltısı ve yanında menemen söylüyoruz ama yemeğe gittiysek herkes keyfince bir lezzet siparişi veriyor ve her gittiğimizde farklı bir şey deniyoruz. Siz de eğer hala bu otantik tatlı mekanı keşfetmediyseniz, mutlaka gitmelisiniz. Özel malzemelerle hazırlanan lezzetleri keşfetmek için geç değil, üstelik güler yüzlü personel de size oldukça yardımcı olacak.

Adres: Tersane Cad. No:120 – Karaköy

Categoriesİnceleme

Sen ne düşünüyorsun?