A

Alper Canıgüz’den Nirvana Diskografisi

Kara mizahın usta isimlerinden Alper Canıgüz’ün bir süredir beklenen romanı Kan ve Gül nisan ayında raflardaki yerini aldı. Bitmesin diye uğraşacağınız bu kitabında Canıgüz; akıcı dili, kıvrak zekası ve okuyucuyu düşünmeye sevk eden paragraflarıyla, 216 sayfalık bir okuma şöleni sunuyor bizlere. Ayrıca kitabın editörlüğünü de Murat Menteş’in yaptığını belirtmekte fayda var. İkilinin yaptığı iş birliği, kitabın ilk sayfalarından okuyucusuna belli ediyor kendini.

Kan ve Gül, eşinden boşanmış ve bir kızı olan Aziz’in bir yangın sonucu ölmekten kıl payı kurtulup zamanda yolculuk yaparak 20 yıl önceki haline, üniversite yıllarına dönmesiyle başlıyor ve olaylar gelişiyor. Toplamda 13 bölümden oluşan kitabın her bölümü bir Nirvana şarkısı olarak adlandırılmış. Canıgüz’ün şarkı seçimlerindeki titizliği üslubuyla birleşince ortaya çok başarılı bir iş çıkmış.

Hayatın temposundan kaçmak ve kendini fantastik bir kara mizahın içinde bulmak isteyenleri şöyle alalım. Kitabı okurken her bölüm için seçilmiş Nirvana şarkılarını da beraberinde dinlemeyi unutmayın.

Kitap iyidir 😊

A post shared by esinomermurat (@esinomermurat) on

CategoriesTanıtım

Sen ne düşünüyorsun?