A

Anoreksiya Temalı 3 Film

Hazır sendrom sıkıntımız da yokken kendine meşgale arayanlar için anoreksiya temalı 3 güzel film derledik. Doya doya izleyin!

Anoreksiya, malum halk arasında manken hastalığı olarak bilinen ve kilo alma fobisi sebebiyle abartılı şekilde zayıflayan insanların yaşadığı psikolojik durum olarak adlandırılıyor. Ölümcül şekilde zayıf olduğu halde kendini beğenmeyen bu kişiler daha da zayıflamak için takıntılı şekilde spor ve diyet yapıyor, hatta bazen hastanelik olana dek kendilerini aç bırakıyorlar.

Tabii ki bu psikolojiye sahip olanların hayatı hiç de kolay değil ve bu durum filmlere de ilham olabiliyor bazen… Onların iç dünyasını bizlere yansıtan 3 güzel film var elimizde, alttan seçenekleri değerlendirebilirsiniz!

To The Bones

İlk sırada tabii ki To The Bones adlı film var! Oyuncular arasında Keanu Reves’i de gördüğümüz bu yapım, anoreksiya hastalarının günlükleriyle hayat bulmuş ve olaylar gerçeklere dayanıyor. Ellen isimli genç kız uzun süredir gördüğü tedavilere rağmen durumu kritikleşen ana karakterimiz ve bu genç kızın aile içi ilişkileri de epey karmaşık… Son çare olarak ailesi onu radikal yöntemler uygulayan bir doktora emanet ediyor ve 6 hafta için 6 kişilik bir merkezde gözetim altına alınıyor.

İlk Aşk

Anoreksiyayı oldukça farklı bir açıdan ele alan bu İtalyan yapımında, erkeklerin fazla zayıf olan kadınlara takıntısına da değinilmiş… Vittorio isimli mükemmel derecede takıntılı olan karakterimiz, en zayıf olanın peşindedir. Fakat hayatına dilediği ölçülere sahip olmayan Sonya girer ve Sonya ona layık olabilmek için çabalamaya başladığında işin rengi değişir.

Beden

2015’te En İyi Yönetmen ödülü kazanan Beden filmi, beden ve ruh arasındaki ilişkiye ve dengeye yoğunlaşan güçlü bir yapım! Bir dedektif ve onun anoreksiya hastası kızı etrafında şekillenen hikayemiz bir psikolog olan Anna’nın dahil olması ile daha da komplike hale geliyor.

CategoriesDosyalar

Sen ne düşünüyorsun?