B

Babana Sarılarak İzleyeceğin Filmler

Pursuit

Babalar Günü’nde ailecek güzel bir film izlemek isterseniz listemize göz atın. Biraz duygulandıran, çokça düşündüren ve etkileyici olduklarına %100 garanti verdiğimiz 5 kahramanı baba olan filmi aşağıya bıraktık.

İçlerinde izlemediğiniz varsa mutlaka keşfedin…

Hayat Güzeldir – Life is Beautiful

İkinci Dünya Savaşı filmleri içerisinde belki de en çarpıcı olanı. Çarpıcı olmasının sebebi ise tabii ki bir aile etrafında dönüyor olması. Bir babanın içinde bulunduğu vaziyeti oğluna hissettirmemek için verdiği çaba ve yaşam mücadelesi en güzel Hayat Güzeldir’de anlatılıyor.

Umudunu Kaybetme – The Pursuit of Happiness

Hayata ailesi için tutunmaya çalışan bir baba, elinden gelenin en iyisini yapmaktadır. Sonradan bir ekonomi dehası olduğunu kanıtlasa da oğlu ile geçirdiği inişli çıkışlı yollar bir hayli trajik. Will Smith’in muhteşem performansı ile Umudunu Kaybetme, babanın başrol olduğu filmler içinde kült sayılır.

Kayıp Balık Nemo – Finding Nemo

Okyanus dünyasında geçen kültleşmiş animasyon filmlerinden Nemo, ailecek izlenecek en keyifli animasyonlardan.

Babam ve Oğlum

Çağan Irmak’ın vizyona girdiği andan itibaren çok konuşulan filmi Babam ve Oğlum, gerçek bir aile trajedisi. Aynı zamanda baba oğul ilişkisine farklı bir açı ile yaklaşıyor.

John Q

Oğlunun kalp ameliyatını gerçekleştirmek için yeterli parası olmayan bir babanın çaresizlikle hastane personelini ameliyat için rehin alması üzerine olaylar gelişir. Fedakar bir babanın umutsuzluk halinde neler yapabileceğini gösteren film kalbinize inebilir.

CategoriesDosyalar

Sen ne düşünüyorsun?