K

Karaköy’den Yükselen Güzel Kokular: Baltazar

Steakhouse ve burger düşkünlerinin mutlaka bakması gereken bir mekanla karşınızdayız! Hayranları arasında kulaktan kulağa yayılan ve kısa zamanda et düşkünleri tarafından favori mekan haline gelen Baltazar, Karaköy’deki ününü koruyarak yoluna devam ediyor…

Başlangıçları, her yerde bulamayacağınız füme eti, leziz sosisi, kömür ateşinde pişen eti ve burgerları ile çok çeşitliliğin tüm imkanlarını bizlere sunuyor. Biz aralarından en çok Paris Combo Burger’ı beğendik, üstelik gramajlarının getirdiği tatmin duygusu da cabası… Eğer şanslıysanız sakin saatlerde rahatlıkla etinizin tadını çıkarabilirsiniz çünkü genel olarak mekan kalabalık bir yer, popülaritesi de buradan geliyor!

Mekanın retro tasarımını da çok beğendik; tuğla duvarlar, hala üzerinde duran beyaz sıva ve tasarımın en önemli parçası olan motosiklet. Evet evet yanlış duymadınız duvarda asılı duran bir motosikletleri de mevcut… Dediklerine göre onları Karaköy’de yükselen nefis et kokusunu takip ederek bulabilirmişiz ama biz yine de adrese ihtiyaç duyuyoruz diyorsanız:

Adres: Kılıç Ali Paşa Mescidi Sokak, No 12/A Karaköy, İstanbul

 

 

Categoriesİnceleme

Sen ne düşünüyorsun?