B

Battaniye Altı Kitapları

Havanın ne kadar soğuk olduğunu günlerdir sayıklıyoruz, evet. Acı gerçek: evde oturduğumuz hafta sonları artacak, tüketilen çay miktarı artış gösterecek …

Böyle karanlık günlerde sıcak bir köşeye kıvrılıp kitap okumak yapılabilecek en güzel şeylerden biri (nerd alert). Eh, madem kitap okuyacağız, bu mevsime, bu karanlığa uygun bir şeyler okuyalım. O zaman depresyon hırkaları hazırlansın, çay, kahve suyu fokurdasın!

Gurur ve Önyargı – Jane Austen

Jane Austen’ın romanı, sonbaharın ve kışın karanlık günlerinde okurken sizi bir aşk hikayesine çekecek. Sınıf farkının yol açtığı olaylar üzerinden ilerleyen roman okunması gereken bir klasik. Uyarlanan filmleri, dizileri ve büyük ünüyle tüm dünyada bilinen roman listenizin başında yer alabilir. Hatta alsın!

Mutsuz Çocuklar Ülkesi – Özgür Bacaksız

Denemeler… Kitap okumayı sevmeyen ama okuması gerektiğini düşünenlerin kurtarıcısı denemeler… Yazar bu kitapta çocukluğunu, geçmişini, yaşadıklarını, düşünceleriyle birleştirip denemeler halinde bize sunuyor. Anlatılanlar bizzat günlük hayattan olduğu için siz de düşünüyor ve sorguluyorsunuz. Bir insanın neler hissedebileceğini, kızgınlıklarını, kırgınlıklarını, mutluluklarını, kendi içindeki yaşantısını okumak son derece keyif veriyor. Şimdiden söyleyelim, kitap eser miktarda burukluk içeriyor.

Palto – Gogol

Gogol denince işin içine elbette bir memurluk olayı giriyor. Palto sizlere tavsiyemiz olan son kitap. Kafka seviyorsanız bu kitaba şans vermelisiniz. Bir memurun yaşantısını ve maruz kaldıklarını anlatan kitap, ana karakterimizin palto ile değişen hayatını ve bunu takip eden olayları anlatıyor. Hali hazırda 70 sayfa olan bu kitap, üç bardak çayı bitirdiğinizde bitmiş oluyor. Hem de yan yana koyup instagramlık fotoğraf çekebiliyorsunuz. Her koşulda win-win bir durum…

 

CategoriesListeler

Sen ne düşünüyorsun?