U

Upuzun Bir Mektubun Öyküsü

Stefan Zweig

Çarpıcı ve sürükleyici kitaplardan hoşlanıyorsan, biraz da melankoli seviyorsan seni buraya alalım. Güzel bir tavsiyemiz olacak! En sağlam modern klasiklerin yazarı Stefan Zweig’ten: Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Kadının yerine kendini koymak, kadın gibi düşünmek ve konuşmak; erkek bir yazarın kaleminden ancak bu kadar başarılı çıkabilirdi. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, yazarın okuyucuyu; gerçeklik ve kurgu arasında gidip gelmeye sürükleyen üslubunu en iyi yansıtan uzun öykülerden biri. Stefan Zweig, edebi dehasını bu uzun öyküde resmen kanıtlıyor.

Kitapta; psikolojik tahliller, içe bakış, içe dönüş, kendi ile hesaplaşma hali, aşkın en güçlü tarafı ve büyük bir trajedi var. Ve bu konulardan her biri, birbiri ile iç içe geçiyor. Ardından muhteşem bir şekilde kurguyu oluşturuyor. Bilinmeyen kadın, tek taraflı ilişkisini ve tüm hayatını bağladığı aşkını, bir mektup olarak ölüm döşeğinde itiraf ediyor. Çocuk yaşta tutulduğu aşk fırtınası için tüm hayatını, kendisini asla tanımayan bir adama adayan kadının ağzından dinliyoruz olan biteni. Betimlemeler, anlatım tekniği, geçişler öylesine gerçekçi ki; biz de sürüklenip gidiyoruz okurken.

Bu kitapla, aşka farklı bir pencereden bakacak ve edebi hazzın verdiği keyfi hissederken, bambaşka bir trajedi içerisine çekileceksiniz. Kendinizden uzaklaşıp bir kitabın dünyasına dalmak ve sürüklenmek istiyorsanız, mutlaka okumalısınız!

Categoriesİnceleme

Sen ne düşünüyorsun?