S

Sınırların Dışında Bir Zombi Hikayesi

Warm Bodies - Sıcak Kalpler

Aşkın dili, dini, cinsi, cinsiyeti olmaz. Peki insanı-zombisi olur mu?

Zombi filmi deyip geçmeyin. Isaac Mariton’ın Warm Bodies kitabından beyazperdeye “Sıcak Kalpler” adıyla uyarlanan film oldukça sıcak ve matrak, sınırlarının dışında bir romantik zombi filmi.

Evet, az önce ‘romantik-zombi’ filmi yazdım. Warm Bodies, insancıl hareketleri özleyen ve zihnini bu uğurda zorlayan bir zombinin macerasını konu alıyor. Başrolde Skins’in ilk 2 sezonundan tanıdığımız Nicholas Hoult ve Terasa Palmer’ın yer aldığı film, bir grup öğrencinin zombi istilası altındaki şehirde zombileri tespit etmek için güvenli bölgeden dışarı çıkması ile başlıyor.

Şehrin liderinin kızı olan Julie aynı zamanda şehrin güvenliğini sağlayan genç ekipte yer almaktadır. Bu genç ekip, zombi istilası altında ve şehrin dışında olan hastaneye bir şeyler bulmak için gittiğinde saldırıya uğrayacak ve Julie hariç herkes ölecektir.
Ve zombi kahramanımız R, Julie’yi kurtarırken zombi taklidi yapması gerektiğini söyleyerek hayatta kalmasını sağlayacaktır.

Böyle korku ve adrenalin dolu bir tanışmanın ardından R, Julie’yi kaldığı uçağa götürecek ve yeni bir dünya ile tanıştıracaktır.

Daha fazla spoiler vermemek adına hikayenin kalanına 98 dakika ayırarak Jonathan Levine’in gözünden bakmanızı öneriyorum. İnanın pişman olmayacaksınız.

CategoriesEleştiriler

Sen ne düşünüyorsun?