G

Gönlü Hippi Olanlara Bohem Tatil!

Şehrin karmaşasında ofis insanı, evinin salonunda kedi, tatile gittiğinde ise tam bir Hintli gibi salıp savuranların gönlüne göre tatil destinasyonları bu yazımızda birleşti!

“Hippi değilim ama huzur bende” diyenlerin ruhuna tohumlar ekecek bu lokasyonlar, vakti zamanında çiçek çocukların kafa dağıttığı yerlermiş. Hem bohem kültürün hakim olduğu, hem de dünyanın dört bir yanından hippilerin ve hippi kalmak isteyenlerin geçici olarak akın akın depolandığı bu şehirlerde, “easy going” olmayanı kovuyorlar! Bizden söylemesi…

Öyleyse bu içeriğimiz, basit ve doğayla iç içe… Ayrıca bütçe dostu ve chill bir tatil için meditasyon yapanlara gelsin!

Parti Destinasyonu Değil Hippi Yuvası! İbiza…

İbiza deyince kafasında Rio canlananlar için kötü, papatyadan taç yapanlar için iyi bir haberimiz var. Her yıl dünyanın her yerinden toplu taşımalarla binlerce hippi İbiza’ya soyunmaya geliyorlar. Yürüyüş yolları, şifalı suları ve etnik mimarisi ile İbiza, geniş geniş takılmanız için size hasır şapka ile gitmenizi önereceğimiz ilk yerlerden biri!

Ömrümüzden Geçer Not Alan Goa!

Hindistan’ı keşfetmek için yıllar boyu kendinizden vazgeçmeniz gerekir ama Goa tek başına bambaşka bir ülkedir. Bilinen Hindistan’dan alakasız bir profile sahip olan bu ada, 60’ların sonunda hippiler tarafından kuşatılmış ve yerli halk neredeyse yok gibi…

Ünlü plajı Arambol’de gün boyunca spritüel uğraşlar içinde takılıp kalan insanlara rastlarsınız. Festivaller, partiler, renkli karnavallar ve gün boyu “hula hoop” çevirme seçeneği ile Goa sizi geleneksel müziği psy-trance ile epey dans ettirebilir. Hazırlıklı gidin!

Görmeden Ölmeyelim: Ekvador

Hippilerin ve hippiliğin başkenti Ekvador, Güney Amerika’nın en salaş takınılan yerlerinden biri. Şahane iklimi, bütçeyle dost cafe&bar seçenekleri ve reggae tonlarda fon müziği ile birer Bob Marley gibi hissedeceğiniz Ekvador’da, en az 2 hafta bohemliğin dibine vurmayı hak ediyorsunuz! Kendinize daha fazla haksızlık etmeyin ve el yapımı doğal ürünlerden bol bol alın, kullanın… Faydasını göreceksiniz!

Mutlu Yerlilerin Sırrı: Eugene

Amerika’nın Oregon eyaletinde yer alan mutlu yerli insanların memleketi Eugene, ABD’nin bilinen en bohem yeridir. Kamp, yürüyüş ve özgür ruh kavramlarını ruhumuza çatır çatır enjekte eden bu yerde, 2 haftadan az kalamayacak hatta yerleşmek için can atacaksınız. Ama yok öyle… Daha gezecek çok yer var! O yüzden bizim size tavsiyemiz takılın, dağıtın, eğlenin, dinlenin ve hiç bir türlü hippilikten geri kalmayın!

Hippi Olan Ama Hippi Görünmeyenlere: Chefchaouen

Evet evet içinde güneşler yanan ama dışından ketum duranlara özel bir lokasyon ile bohemliğe ayrı bir stil katacağımız Chefchaouen, Fas’ın seçkin olduğu kadar salaş bir şehri. Masmavi sokakları ile nasıl hala popülerliğe ulaşamadığına şaşırdığımız bu kentte, kutu kadar dükkanlar ve daima gülen insanlar sayesinde kendinizi yuvanızda gibi hissedebilirsiniz.

Balta Girmemiş Bir Bohemlik: Negril

Bohem destinasyon seçkisi yapar da içine Jamaica’yı koymadan kaçar mıyız hiç? Buyrun size hippi olmanın dayanılmaz ayrıcalığını yaşayacağınız uçsuz bucaksız bir atmosfer…

Kuş ötmez, kervan geçmez plajlarda güneşlenmek ve güneş kremi nedir bilmeyen masmavi sularda yüzmek isteyenleri paklayacak nadir tatil beldelerinden biridir Negril. “Ağlamak yok, sevmek var! Düşmanlık yok, bolca hamak var!” felsefesiyle gününü gün eden bu ıssız kasaba, en bohem yerler sıralamamızda başı tutuyor ve dünyanın tüm hippileri Negril’e gelince solda sıfır kalıyor. Yıllık izinler alınsın o zaman!

CategoriesSeyahat

Sen ne düşünüyorsun?