B

Brooklyn Nine-Nine’ı Neden Çok Seviyoruz?

Brooklyn Nine-Nine kalp biz. 💛 FOX tarafından acımasızca iptal edilen ve bizi bayağı bir korkutan ama çok kısa süre içinde hayranların baskısına dayanılamaması üzerine NBC tarafından yeniden çekilmesi kararlaştırılan şeker mi şeker, şahane mi şahane dizimiz Brooklyn Nine-Nine’a olan sevgimizi haykırıyoruz! Hem bu vesileyle henüz başlamamış olanlara da bi’ güzel iyilik yapar, belki de başlamalarına vesile oluruz dedik. Sebepleri ufak bir listede madde madde sıraladık!

Cool, cool, cool, cool, cool…

Karakoldan Çok Aile Ortamı

Dizinin adı Brooklyn Nine-Nine zaten aynı zamanda dizideki hayali karakolun ismi/numarası. (Evet, gerçekten hayali. New York’ta 99. Bölge karakolu diye bir karakol yok.) Ama ortam bir karakolun ciddiyetinden çok uzak olmakla birlikte inanılmaz derecede samimi! Düzenlenen yarışmalarla, çıkan kavgalarla… Her şeyden önemlisi karakterlerimizin sıcaklığıyla yarattığı aile ortamıyla!

Karakterler Standart Tiplemelerden Uzak

Neredeyse hiçbir karakter alışık olduğumuz kalıba göre hareket etmiyor. Örneğin Terry’e hayat veren Terry Crews, Cehennem Melekleri serisinde ağır makineli tüfekler kullanan iri yarı, kas yığını bir adamken burada tam bir aile babası ve çocukları olduğundan beri çatışmalardan uzak durmaya çalışıyor. Dizinin başrolü de aslında Andy Samberg’ün canlandırdığı Jake Peralta karakteri ama o da bir karakolda geçen dizinin erkek başrolünden bekleyeceğimiz gibi etrafa testosteron yaymıyor…

Başkomiser Holt

Başkomiser Raymond Holt dizinin kimisine göre en komik karakteri. Ani çıkışları, akıl almaz derecede düz tepkileri, duygularını neredeyse asla göstermemesi ve ekibe kol kanat germesiyle muhteşem bir karakter! Gey olmasına rağmen görev icabı “güçlü bayan kadın”lara da ilgi duyabilen, inatçı, kararlı ve acayip komik bir kanun adamı. “Hot damn!”

Farklılıkların Uyumlu Karışımı

Ekipteki neredeyse herkes birbirinden farklı karakterlerde. İkisi siyahi (Terry ve Holt), ikisi Latin kökenli (Rosa ve Amy), ikisi beyaz (Jake ve Boyle), kendi deyişiyle “melek” Gina’dan oluşuyor ekibimiz. Scully ve Hitchcock ise “garip koca bebekler” (biz demedik Jake dedi). Bu farklı karakterleri o kadar güzel bir uyum içerisinde gösteriyor ki Brooklyn Nine-Nine, hayran kalmamak elde değil!

Aşk Aşktır! 🏳️‍🌈 (Spoiler içerir.)

İki karakterimizden biri Raymond Holt, gey ve bulunduğu başkomiserlik statüsüne gelene dek bu konudan canını oldukça yakmalarına rağmen asla geri adım atmıyor ve nihayetinde amacına, hayaline ulaşıyor; Hatta bunu daha ileri taşıma fırsatını bile yakalıyor! En az kendisi kadar duygusuz görünen sevgilisi Kevin ve köpekleri Cheddar ile harika bir uyuma sahipler! Diğer bir karakterimiz ise biseksüel olan Rosa Diaz. O da bu konuyu ailesiyle paylaşma noktasında epey bir zorluk yaşıyor ama çözüyorlar olayı… En güzeli ise ekipteki herkesin bu konuda birbirini cesaretlendirmesi ve destek olması!

CategoriesDizi İzle

Sen ne düşünüyorsun?