Bu Yaz Okuyacağınız 5 Kitap

Yaz aylarında kitap okumaya daha çok vaktimiz oluyor. Ne olsa yazlıkçılık denilen bir gerçek var kültürümüzde. Kimimiz aylarca kimimiz haftalarca ve günlerce yazlıkta, otellerde vaktimizi geçiriyoruz. Tembel tembel yatmalı bu günlerimizde ise bize en güzel arkadaşlık edenler kitaplarımız oluyor.

Bu yaz farklı tecrübelerle ve ilginç kalemlerle tanışmak isteyenler için okumalık 5 kitaplı bir liste hazırladık. Edebi değerleri ve sürükleyicilikleri ile tatil günlerinizi zenginleştirecek bu kitapları okumayı unutmayın.

Ağaçların Özel Hayatı – Alejandro Zambra

Ağaçların Özel Hayatı - Alejandro Zambra
Latin Edebiyatı’nın en güzel örneklerini veren yazar Alejandro Zambra ile hala tanışmadıysanız bilin ki zamanı geldi. Ağaçların Özel Hayatı; anımsayış, serbest çağrışım, özlem ve bekleyişin en mahrem yönlerini dışavuruyor.

Saten Ada – Tom McCarthy

Saten Ada - Tom McCarthy
Bir antropoloğun gözünden tüme varıyoruz kitap ile. Gece kulüpleri, petrol sızıntıları, paraşüt kazaları, kanser, protesto gösterileri… Birçok dağılmış olayların paralel işleyişi ve birbiri ile iç içe geçmeleri tek tek Tom McCarthy’nin kaleminden cümlelere dökülmüş.

Tahterevalli – İlker Karakaş

Tahterevalli - İlker KarakaşTahterevalli - İlker Karakaş
Aldatmak. Öncelikle kendini. Ayrılık. Hiç anlatılmadığı kadar derin. İlker Karakaş’ın kalemi yine ayrılığı ustaca ele alıyor. İç hesaplaşmanın adeta bir insan gibi konumladırıldığı kitaba göz atılmalı.

Konuşmayan Adam – Özge Baykan

Konuşmayan Adam - Özge Baykan
Erken yaşta kaleme aldığı romanı ile büyük ve zamanının ötesinde tespitler yapan Özge Baykan romanı bu yaz okuma listenize girmeli. Yabancılaşmayı farklı metaforlarla öne seriyor ve edebiyatımızda benzersiz bir kahraman yaratıyor.

Güzellik Salonu – Mario Bellatin

Güzellik Salonu - Mario Bellatin
Düşkünler evine dönüşen bir güzellik salonunun ilginç hikayesi sizi de çok etkileyecek. Mario Bellatin’in ilk Türkçe kitabı ile tanışın.

Categoriesİnceleme

Sen ne düşünüyorsun?