B

Bulutlardan Bir Ses: Lin Pesto

Yine gerekeni yapalım dedik ve Ankara’nın ruhu kesen ayazını takip ederek paylaşmaya bile kıyamayacağınız harika bir sanatçıyı çıkardık karşınıza: Lin Pesto!

90’lı yılların efsaneleşmiş Türkçe pop ve fantezi şarkılarına yaptığı puslu, enstrümantal ve synth-pop yorumlarıyla gönlümüzü fetheden Lin Pesto kulaklarımıza bundan sonra daha çok çalınacak gibi duruyor.

Küçüklüğümüzden beri defalarca denk geldiğimiz ancak artık dinlemeye pek yanaşmadığımız şarkıları alıp, öyle bir hale getiriyor ki replay’e doyamıyor insan! Kliplerinde ise son yıllarda oldukça popüler olan vaporwave videolar kullanıyor. Henüz kendi yüzünü görme şansına ulaşamadık maalesef…

Bahar Candan’ın Dondurma şarkısıyla eğlence amaçlı başladığı müzik çalışmalarına hala tek başına ve son derece güçlü bir şekilde devam eden bu yetenekli ve zevkli sanatçının elinden; Yananı Görür Allah, Araba, Delikanlım, Padişah ve daha pek çok şarkı geçmiş bile! Yaptığı işlere cover demeye de pek dilimiz varmıyor; öyle özel, öyle cici işleri var ki…

Biraz Nancy Sinatra, biraz Jakuzi’yi anımsatan tarzı ve daha önceden bahsettiğimiz “bulut üstü” hissiyatı veren şarkılarıyla pamuklara sarıp sarmalayasınız geliyor Lin Pesto’yu! Henüz keşfetmemiş olanlar ve arkadaş ortamında açıp hava atmak isteyenler için yeni çıkardığı (ve kendine ait ilk şarkı olan) Yazlık’ı ve en süper cover’larını aşağıya bırakıyoruz!

https://www.youtube.com/watch?v=au8qnAmp5zI

CategoriesSanatçı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir