Call Me By Your Name

80’li yıllarda İtalya’da bir profesörün 17. yüzyıldan kalma villasına konuk oluyoruz bu filmde. Amerikalı ve İtalyan asıllı bir ailenin yazları geçirmek için geldikleri bu villa bu yaz farklı aşk hikayelerine tanıklık ediyor.

Hikayeni kahramanı Elio Perlman 17 yaşında bir entelektüel. Zamanını klasik müzik yaparak ve çeşitli okumalar ile bu yazlık villada geçiriyor. Elio’nun tüm bu birikimi ve duruşu onu gerçek bir yetişkin gibi gösterse de duygusal anlamda hala bir erişkinliğe gelmemiş ve kendini tanımlayamamıştır. Babasının yanına Amerika’dan yaz stajına gelen öğrencisi Oliver ile arzuların ve deneyimlerin penceresini aralar ve yeni duygular keşfederler.

Yönetmenliğini Luca Guadagnino’nun üstlendiği film 2017’nin en anlamlı LGBT filmlerinden. Armie Hammer, Elena Bucci, Vanda Capriolo, Amira Casar, Timothée Chalamet, Victoire Du Bois ve Esther Garrel’ın oluşturduğu muhteşem kadro ile görsel zenginlik filmi daha da çekici kılıyor. 24 Kasım’da vizyona girecek olan film mutlaka seyredilmeli.

CategoriesHaberler

Sen ne düşünüyorsun?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.