M

Moddan Moda Girmelik Keşif

Bu Çarşamba indie yollarda yürüyen ve akışkan melodileri ile insanı moddan moda sokan “Kommode” adlı grubu keşfe aldık! Kommode’u dinlemeye başladığımız anda hangi şarkıymış, hangi sıraymış hiiiç umursamıyor ve onu kendi halinde, random biçimde akışa terk ediyoruz. Sanırım bu yüzden neden bu denli underrated kaldıklarına bir türlü anlam veremiyoruz (?)

Literatürde indie olarak geçen ama içerisinde jazz öğeleri, gün batımı, okyanus havası ve Güney’e inme hissi barındıran bir tarza sahipler! “Bu betimlemeler aşırıya kaçmıyor mu Gerekeni Yap’cığım!” diyenler vardır elbet… Onlar için Kommode’un kısaca analog dans müziği üreten basit ama sevimli bir grup olduğunu söyleyebiliriz. Zaten son albümleri de ismini tam da buradan alıyor; “Analog Dance Music”!

Grubumuz daha sadece 2017’den bu yana faal olduğu için “biz bunu nasıl fark etmemişiz ya” diye hiç kendinize söylenmeyin. Siz en iyisi mi Gerekeni Yap! farkı ile kısa sürede tanışıklık kurduğunuz Kommode’u keşfetmenin huzuruna dalın da dalın… Çünkü biliyoruz ki, müzik bizim için adeta bir çift ayakkabı, onsuz yürüyemeyiz!

Yeterince subliminale maruz kaldığınıza göre buyrun alttan modunuzu bulun…

CategoriesSanatçı

Sen ne düşünüyorsun?