Çarşamba Keşifleri: Antony and the Johnsons

Antony and the Johnsons

Öyle bir grup düşünün ki demosunu dinledikten sonra David Tibet albüm çıkarmasına destek oluyor ve o grubun sonraki albümlerinde Lou Reed, Rufus Wainwright, Boy George ve Devendra Banhart gibi isimler yer alıyor… Evet, bu kez çok eski fakat ülkemiz de pek tanınmayan Antony and the Johnsons’dan bahsediyoruz.

Antony Hegarty ve arkadaşlarından oluşan Antony and the Johnsons gerek tarzı, gerek müzikleri gerekse artworkleri ile bambaşka bir dünya! Eğer “Sanat nedir?” sorusuna yanıt arıyor olsaydık size kısaca Antony and the Johnsons’ın Cut the World şarkısını gönderebilirdik. Bu tabirimizden de anlayabileceğiniz üzere daha çok art pop ve chamber pop ekseninde müzik yapıyor ve tadından yenmiyor.

Eğer grubu sever de canlı canlı dinlemek isterseniz size çok acı bir haberimiz var. Maalesef iki yıl önce müziği bıraktılar ya da ara verdiler. Artık yeniden bir araya gelirler mi bilemiyoruz ama bize kalan sadece canlı albümleri oldu.

Ayrıca Antony Hegarty’ın “Ekosistemi mahveden bir yapının uyuşturma aracısınız.” diyerek defalarca Oscar’da sahne almayı reddeden bir aktivist olduğunu da özellikle vurgulamamız yerinde olur.

CategoriesSanatçı

Sen ne düşünüyorsun?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.