Zaman çoğu kez deneyimlemiş olduğumuz gibi göreceli bir kavram. Kimi durumlarda bir yıl uzuuun bir süreyken kimi durumlarda da göz açıp kapayıncaya kadar geçmiş gibi hissediyoruz. Peki size bir yıl boyunca yarışacağınızı söylesek o bir yıl için ne hissedersiniz?

Clipper Round The World Race tam bir yıl süren bir yelkenli yat yarışı. Yarış öyle sandığınız gibi birkaç gün süren yüzlerce etaptan değil, 8 devasa etaptan oluşuyor. Hatta bu senenin başlangıç ayağı 20 yıllık yarış tarihinin en uzun başlangıç etabı olarak 6400 deniz milinden daha fazla tutuyor ve yaklaşık olarak 35 günde geçilmesi bekleniyor. Ve evet; bu 35 gün boyunca durmak, karaya çıkmak, bir kahve molası vermek kesinlikle yok. Tabi eğer Cape Town rehberimizi okumuşlarsa 3. etaba başlamak için biraz gecikebilirler.

Toplamda 40 bini aşkın deniz mili katedilecek bu büyük serüven kısa bir süre önce Liverpool’dan start aldı, 28 Temmuz 2018’de de finish geçilecek. Yarışa katılanlar arasında profesyonel/amatör ayrımı da yok. İsteyen herkesin katılması serbest. Ne dersiniz; iki sene sonra yapılacak sıradaki yarış için hazırlıklara başlayalım mı?

CategoriesSpor

Sen ne düşünüyorsun?