T

Törevimiz Gehlike: Com Truise

Evet yanlış okudunuz. Evet biz doğru yazdık ama siz “olur mu öyle şey” dediniz. Bahsettiğimiz adam Tom Cruise değil Com Truise. Önce kafa karıştıran sonra kafa açan mahlas. Biz her okumaya çalıştığımızda dikkat kesiliyoruz hatta çoğu zaman dilimiz dolanıyor 🙂

Com Truise, synth kafasının sentetik adamı Seth Haley’nin synthwave projesi. Sanat yönetmenliği ve drum & bass DJ’liğinden sonra 80’lerle yatıp kalkmaya başlayınca, çeşit çeşit şarkıya remix döşemeye başladı. Neon Indian, Charli XCX, Twin Shadow, Daft Punk, Everything Everything, Maroon 5, Sky Ferreira gibi müzisyenlerin şarkılarına yaptığı remixler ile gece kulüplerinin tozunu attırdı. Tron: Legacy için de FIFA oyunu için de soundtrack yaptı. Synth diyoruz; yolunu bulduğu zaman akar gider.

Com Truise daha önceden Salon’a gelip bizleri coşturmuştu. Geçtiğimiz yaz çıkardığı “Iteration” albümü ile de enerjisini bir üst seviyeye çıkardı. Salon seyircisiyle yeniden buluşmak için gün sayıyor. 25 Ekim’de Salon’da olacak, bu kafayı kaçırmamalısınız!

Com Truise – Propagation

CategoriesEtkinlik

Sen ne düşünüyorsun?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.