A

Alplerin Eteklerinde, Como Gölü Kıyısında

Como - İtalya

İtalya, yaz aylarının olmazsa olmaz seyahat duraklarından biri. En ünlü şehirleri Roma, Venedik, Milano olsa da biz size bunların dışında bir alternatif getirdik. Ülkenin kuzeyinde, İsviçre sınırında bulunan buzul kökenli Como gölünü kesinlikle görmelisiniz! Muse’un solisti Matthew Bellamy başta olmak üzere, Madonna, George Clooney, Ronaldinho gibi ünlü isimlerin de göz kamaştıran evleriyle kıyısına kuruldukları Alp Dağları eteğindeki bu göle, Milano’dan 5 Euroluk biletlerle, 1 saatlik tren yolculuğu sonunda ulaşabilirsiniz.

Daha yolculuk sırasında nefes kesen manzaralarla karşılacaksınız. Bir tarafta tepeleri sisli dağlar, diğer tarafta taptaze bitkilerle çevrili sular ve karşınızda doğayla kucaklaşan bir yol! Como’ya vardığınızda ise önceliğinizi belirlemelisiniz. Önce Bellagio, Cernobbio, Argegno, Lenno, Pianello, Musso gibi kasabaları mı gezeceksiniz, yoksa Como Gölü’nün doğal güzelliğini mi adımlayacaksınız? Rengarenk çiçeklerle çevrili ahşap evler ve göze hitap eden bir mimari görmek için çevre kasabaları gezmenizi öneririz. Unutmadan söyleyelim; burası mimarlığın doğduğu bölge aynı zamanda. Göl kıyısındaki villaları görünce anlayacaksınız.

Como Gölü ise başlı başına bir cennet. Burada yapmanız gereken şey muhteşem manzaraya karşı bir restoranda unutulmaz bir yemek yemek. Sonrası doya doya yürümek ve enfes havayı içine çekmek. Hangi restoranlara gidilir, dediğinizi duyar gibiyiz. Sizler için Como’da romantik akşam yemeği yenilebilecek ilk üçümüzü hemen aşağıya sıralıyoruz. Sonrası; Como’ya kaçmak için zaman yaratmaca!

Crotto del Sergente

Crotto del Sergente
17. Yüzyıldan kalma bir binada yer alan bu restoran kolay kolay hafızalardan silinmeyecek bir manzara sunuyor. Taptaze malzemelerle fast-food’a savaş açan enfes yemekler hazırlıyorlar.

Adres: Via al Crotto del Sergente , 13 , 22100 Como

Il Gatto Nero

Il Gatto Nero
George Clooney ile akşam yemeği vaadeden bu restoran, bölgenin en ünlüsü. Klasik İtalyan yemekleriyle en romantik akşamınızı burada yaşayabilirsiniz, hem de Como’ya bakan en güzel köşede.

Adres: 69, h Monte Santo, Cernobbio

La Piazzetta

Como - İtalya

La Piazzetta
Ceronbbio’dan 20 dakika uzaklıkta bulunan bu restoran İtalya köylerinde unutulmaz bir yemek yemek isteyenleri buyuruyor. Pizzası ve dondurmasıyla, yerlilerin de en uğrak noktalarından ve söylememize gerek yok; masalsı bir manzaraya sahip!

Adres: Piazza Roma 6, 22010 Argegno, İtalya

CategoriesSeyahat

Sen ne düşünüyorsun?