Genelde filmlerin yeniden çekimleri veya uzun serilerin seneler sonra çekilen zorlama devam filmleri pek iç açıcı olmuyor. Creed de sonuncusu 2006’da çıkan, serisinin son filmi “Rocky Balboa”dan 9 sene sonra, 2015’te vizyonlara girmesiyle zorlama devam filmleri arasındaki nadide istisnalardan biri olmuştu!

İlk filminde Rocky ile tanışmasını ve yükselişini izlediğimiz Adonis Creed’in karşısında bu sefer Rocky IV’te babası Apollo Creed’i ringde öldüren Ivan Drago’nun oğlu Viktor Drago var! İlk filmde kazandığı ünvanı korumak için Viktor’un karşısına çıkacak olan Adonis için aslında bu maçın, bir maçtan çok daha fazlası olduğunu söylesek hata etmeyiz herhalde… Diğer taraftan yoksa Ivan, Apollo’yu yere serdiğinde söylediği “Ölürse ölür…” sözünü oğluna da aşılayıp Adonis’i öldürmesi için mi çalıştıracak acaba? Zira Rocky, Viktor için “o çocuk nefret ateşiyle yetiştirildi” diyor fragmanda… Bakalım, göreceğiz!

Şahane fragmanıyla ve her gelen haberiyle bizi günden güne havaya sokan Creed II’yi sinemalarda seyretmek için biraz daha bekleyeceğiz… Amerika’da Şükran Günü olan 16 Kasım’da vizyona giren film, ülkemizde 10 Ocak 2019’da sinemalara gelecek gibi görünüyor… Ne diyelim, geç olsun güç olmasın, vurduğun nakavt olsun Adonis!

 

CategoriesHaberler

Sen ne düşünüyorsun?