Daha - Hakan Günday

“Kinyas ve Kayra”, “Piç” gibi kitaplarını hatim ettiğimiz ve en son kitabı “Az” ile kalbimizde taht kurmuş Hakan Günday’ın uzun zamandır beklediğim kitabı “Daha” sonunda çıktı. Bir Hakan Günday fanı olarak kitabı elime ilk aldığımda sevincimden yerimde zıplayacaktım adeta. Okumayan varsa eğer, hemen başlasın!

Kitaplarında ilginç isimler kullanmasına alışık olduğumuz Hakan Günday bu kitabında da karşımıza garip bir isimle çıkıyor. Baş karakterin adı Gazâ, kahraman diyemiyorum ne yazık ki çünkü yeraltı edebiyatında kahraman yoktur. Gazâ’nın babası insan kaçakçısı, Gazâ ise hikayenin başında “daha” 9 yaşında, bulunmaması gereken neresi varsa oralarda bulunuyor, çünkü babasının çırağı. Beraber insan kaçırıyorlar.

Kitap tanıtımı her zamanki gibi vurucu cümlelerden oluşuyor:

[quote_box_center]“İnsanları çaresiz bırak, iç organlarından roket yaparlar! Siz bu cümleyi okurken, bir yerlerde insanlar, ülkelerinden savaş, açlık ve yoksulluktan kaçmak için sonu zifiri bir yolculuğa çıkmaya hazırlanıyor. Ancak bu hikâye o kaçak göçmenlerle değil, onları kaçıranlardan biriyle ilgili. Adı Gazâ.”[/quote_box_center]

Categoriesİnceleme

Sen ne düşünüyorsun?