!

!f İstanbul David Bowie’yi Unutmadı

David Bowie

Bu yıl 15. kez gerçekleşecek olan !f İstanbul Uluslarası Bağımsız Filmler Festivali David Bowie’yi unutmadı. Film programı tam olarak 28 Ocak’ta açıklanacak fakat güzel haberler böyle yavaş yavaş gelmeye devam ediyor. Festivalin ‘David Bowie’ bölümünde ünlü sanatçının iki filmine yer verilecek.

10 Ocak’ta aramızdan ayrılan David Bowie yalnızca müzikte değil; sinema ve modada da fazlasıyla etkin bir sanatçı olmuştu. Tarzı ve duruşuyla birçok insanın sevgisini kazandı. !f İstanbul’da borcunu ödercesine selam gönderecek Bowie’ye. Ünlü sanatçıya ayrılan bu bölümde ilk olarak Nicolas Roeg’in 1976’da, Walter Tevis’in aynı adlı romanından uyarladığı Dünyaya Düşen Adam – The Man Who Fell To Earth adlı filmi izleyeceğiz. David Bowie’nin ilk filmi olma özelliğini taşıyan bu filmin konusu; gezegeninde yaşanan su sıkıntısına çözüm bulmak için dünyaya gelen fakat zamanla dünyanın havasına kapılıp ruhunu kaybeden bir uzaylının yaşadıkları. Fantastik ve Korku Filmleri Akademisi tarafından Bowie’ye En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü getirmiş olan bu film, birçok sinemaseverin ‘kült film’ kategorisindeki yerini koruyor.

Bowie’den izleyeceğimiz bir diğer film ise Tony Scott yönetmenliğindeki 1983 tarihli Açlık – The Hunger. Vampir filmlerine yepyeni bir soluk getiren bu filmde David Bowie; Catherine Deneuve ve Susan Sarandon ile paylaşıyordu rolleri.

18-28 Şubat tarihlerinde İstanbul’daki, 3-6 Mart tarihlerinde Ankara’daki ve İzmir’deki sinemaseverlerle buluşacak olan !f İstanbul için indirimli ön satış biletler 5-7 Şubat’ta satışa çıkacak. David Bowie’ye doğru kısa bir yolculuk için takipte kalınız…

CategoriesHaberler

Sen ne düşünüyorsun?