D

Dünya’nın Bilinen Denklemleri

Dünyayı Değiştiren 5 Denklem - Michael Guillen

Dünyamızın günümüz haline gelmesinde önemli rol oynayan bilim insanları ve çalışmalarını anlatan bir kitap olan Dünyayı Değiştiren 5 Denklem, gözünüzü korkutmasın. Bilim ve insan ilişkisini ele alan ve dünyamıza iz bırakan bilim insanlarını tasvir eden kitap, bilimsel bir dil yerine anlaşılır ve akıcı bir dille yazıya dökülmüş.

Söz konusu kitapta günlük yaşamımızı somut bir şekilde değiştiren denklemlerin öykülerine değiniyor. On Yedinci yüzyıldan günümüze dünyadaki bilimsel değişiklikler ve o meşhur elmadan, tarihte kendine kötü bir yer edinmiş atom bombasına gelene kadar 5 noktayı ele alıyor. İnsan ilişkileri arasında önemli rol oynayan dillerin oluşumundan başlayıp, önemli yasalara ve bu yasaları ortaya koyan büyük bilim adamlarına doğru ilerliyor kitap. Yasaları akılda kalıcı biçimde hikayelere yer vererek işliyor, sayısal anlatımın dibine vurmayarak geniş bir kitleye hitap ediyor.

Eğer tarihe, bilime ve dünyanın ilerleyişindeki faktörlere karşı ilgiliyseniz bu kitap tam da size göre. Kitap bu yasaları en anlaşılır biçimde gözler önüne seriyor. Aynı zamanda değişik bakış açıları da elde etmenize olanak sağlıyor. Okurken eğleneceğinizi ve şaşıracağınızı garanti ediyoruz.

Ben bu kitabı bi arkadaşımda görmüştüm ve dehşet okumak istemiştim. Sonra bi süre geçti. Unuttum tabi. Bi gün ben yine böyle kitapçıda takılırken gözüme ilişti hemen aldım ve şimdi de aynı merak ve heyecanla okumaya başladım. Ve çok güzel. "Bilim kitabı, benim tarzım değil" diyor "çok güzel mutlaka okuyun" dediklerim. Hiç de öyle bir kitap değil emin olun. Bence mutlaka okumalısınız. Bu aslında bir "şu kitabı okumaya başladım" gönderisi olacaktı ama kitabın yorumu gibi oldu, cııt cıııtt yorum değil bu. :d Daha başlarken seveceğimden ve herkesin seveceğinden emin olduğum için yorumumsu bir yola giriverdi notum. İlk 2 denklemi bitirdim 3. denklemin hikâyesine başladım. Ve gerçekten çok güzel.. 🙂 Mavi kalın!.. . . . . . . . #bookstagram #kitap #kitapkurdu #mavi #bookworm #objektifimden #books #bibliophile #1kitap1fotoğraf #okuyorum #kitaptavsiye #kitaplarim #kitaplariyikivar #bibliophile #dünyayıdeğiştirenbeşdenklem #michaelguillen #tübitak #tübitakyayınları #? #?

A post shared by mai? (@birkatremavi) on

Categoriesİnceleme

Sen ne düşünüyorsun?