E

Eskişehir Medeniyetini Kitaplarla Hisset

Kütüphane

Anadolu’da gerçek bir Avrupalı kent olarak dikkat çeken Eskişehir; öğrencileriyle, halkıyla, alışkanlıklarıyla ve yaşam biçimi ile dikkat çekiyor. Sonuç olarak herkes en az bir kere bu şehre gidip orayı keşfetmek, daha yakından görmek istiyor.

Bir şehir birdenbire popüler olmaz. Her ne kadar son 10 yılda değişen kentsel dönüşüm ve yeniden yapılanma ile popülerliği artsa da. Eskişehir’i Eskişehir yapan koca bir tarihi var. Topraklarına gömdüğü anılar ve medeniyetler var. Bu sebeple her daim ilgi odağı olarak kalacak.

Eskişehir’i kitaplarda bulmak, şehrin tarihine, kültürüne ve sosyolojisine dair daha fazla bilgi edinmek isteyenler için bir liste hazırladık.

Bozkırda Bir Peri Eskişehir – İnci Onat

Bozkırda Bir Peri Eskişehir - İnci Onat

Edebi bir perspektiften Eskişehir gözlemi yapmak isteyenler bu kitaba mutlaka sahip olmalı. “Birbirlerinin ayrımına varan insanların kenti” diyor yazar.

Eskişehir Şehrengizi – Kamil Uğurlu

Eskişehir Şehrengizi - Kamil Uğurlu

Tarihi boyunca ince ince işlediği kültürü ve bünyesinde taşıdığı onca medeniyetleri ile Eskişehir hakkında bilmediğiniz hikayeler bulacaksınız bu kitapta.

Üç Beş Kişi – Adalet Ağaoğlu

Üç Beş Kişi - Adalet Ağaoğlu

Post modern romanları seviyorsanız, Adalet Ağaoğlu’nun üslubu sizi bambaşka diyarlara götürecek. Tabii bu diyarlar içinde Eskişehir, öykünün kilit noktasında.

Modern Eskişehir’in Doğuşu – Kemal Yakut

Modern Eskişehir’in Doğuşu - Kemal Yakut

Biraz da tarihe dalalım diyenler, Modern Eskişehir’in Doğuşu’na göz atsınlar.

Çizgilerle Eskişehir – Erkan İznik

Çizgilerle Eskişehir - Erkan İznik

Bir sanatçı gözünden Eskişehir var bu kitapta. Çizgilerle gördüklerini yorumlayarak bize sunuyor Erkan İznik.

Categoriesİnceleme

Sen ne düşünüyorsun?