S

Sonbaharın Sanat ile Birlikteliği!

Yaz aylarının geçip gittiği şu dönemde Eylül ayını sanatla karşılayıp sonbahara güzel bir hoş geldin demek isteyenler bizlere kulak versin. Sizler için birkaç yaratıcı öneri sunup değerlendirmenize bırakacağız…

Etkinlikler, konserler, gece gezmeleri derken eğlendik durduk bütün yaz. Güzeldi güzel olmasına da, Eylül ayının biraz daha sakin ve sanat ağırlıklı geçirmek isteyenler için önerilerimiz de olacak elbette! Gerekeni Yap! okuyucularının alışık olduğu sanat üçlemelerinin bu ayağında sizlere ilaç gibi gelecek alternatifler sunacağız… Eminiz ki gezmeye doyamayanlar tavsiyelerimizi dikkate alacaktır!

İnsan Doğasına Çarpıcı Yaklaşım

Britanyalı sanatçı Anthony Cragg, biçimler dünyasına kattığı her yapıtın kendine ait bir kök ve duyguya ait olduğunu bizlere kanıtlamak niyetinde! Karakteristik yapısını izleyicisi ile doğal bir duygudaşlık yapısına dönüştürüyor. “Doğa olaylarının sırrına ortak olmak istiyorum” diyorsanız bu sergi tam da size göre!

Sergimiz hali hazırda İstanbul Modern’de devam ediyor; gidip görebilirsiniz…

Koleksiyondan Seçkiye

Küratörlüğünü Dr. Necmi Sönmez’in üstlendiği Sarmal adlı serginin tamamı Yapı Kredi Koleksiyonu’ndan oluşuyor ve toplam 403 parçayı sizlerin beğenisine sunuyor… Heykelden fotoğrafa, sikkeden videoya kadar bir sürü eserlerin bulunduğu sergi tüm sanatseverlerin takdirini toplayacak cinsten!

Yapı Kredi Kültür Sanat binasının açılış sergisi hala devam etmekte, “vay efendim ben nasıl kaçırmışım da hala gitmemişim” diyenlere mutlaka gitmelerini tavsiye ediyoruz!

Köklü Tarihe Açılan Kapı

Galatasaray Lisesi’nin kuruluşunun 150. yılı için düzenlenen sergide binanın köklü geçmişi ve okulun kimliğini sonuna kadar yansıtan eserlerin topladığı bir alan düşünün ve kendinizi bu düşler bulutunun üzerine bırakın… Mektep Meydan Galatasaray başlığı ile düşsel bir mekan olarak betimleniyor!

14 Eylül tarihinde başlayacak sergi için planlarınızı hazırlamaya başlayın!

 

CategoriesKültür Sanat

Sen ne düşünüyorsun?