F

Favori 3. Dalgalar: Anadolu Yakası

Kahvesiz gözlerini açamayan, farklı lezzetler arayan ve kahvenin her türlüsüne tavım diyen Gerekeni Yap’çılar için 3. dalga seçkilerimiz tam gaz devam ediyor. Anadolu yakasındaki favori mekanlarımızı sizin için mercek altına aldık ve size üç favori kahveci önerisiyle geldik!

Rafine Espresso Bar/ Moda

Güzel bir sahil ve Moda turu yaptıktan sonra yolunuzu bu küçük espresso bar için Moda Caddesi’nden geçirmeyi unutmayın! Özenle hazırlanan bir kahve eşliğinde, caddede soluklanıp okuyacaklarınız ve moda kedileriyle geçireceğiniz vakit ise paha biçilemez… Her çeşidine kefil olduğumuz kahvelerden favorimiz ise espresso!

Meet Lab Coffee/ Caddebostan

Sahile yakın konumu ve leziz kahve çeşitleriyle gönlümüzü çelen küçük ama tatlı mekanımıza buyuralım hafiften. İçeri girer girmez, kimya laboratuvarı teması ve tatlı yelpazesiyle dikkatleri çekiyor. Farklı lezzetleri ele yüze bulaştırmadan ustalıkla hazırlayan kahvecimiz, sakinlik arayan ve kendini ‘‘an’a saklayanlar’’ için en güzel tercih olacaktır. Iced flat white da bizden size öneri olsun o zaman!

Drip Coffeeist/ Şaşkınbakkal

Şaşkınbakkal’daki favorimiz Drip’i de eklemeden olmaz tabii. Burası çekirdek çeşitliliği ve farklı demleme yöntemlerini sizlere güzel kahveler halinde sunan hareketli bir mekan. Caddeli ahalinin artık aşina olduğu bu mekanı hala denemeyen varsa,ayıp etmiş… İlk fırsatta leziz bir cold brew için uğranmalı!

CategoriesSeçkiler

Sen ne düşünüyorsun?