B

Bir Yaz Gecesi Rüyası: Floransa

Şehrin yoğunluğu, iş çıkış saatleri oluşan metrobüs çilesi, okul, stres ve daha bir sürü şey bunların hepsini bir süreliğine kenara bırakıp birazcık bize kulak verin. Bugün sizlere Michelangelo’dan sanattan ve en çok da Floransa’dan bahsetmek isteriz.

Yaz tatili için yıllık izinlerinizi ayarlayın bir de canımızı sıkan döviz kurlarını takip etmeyi unutmayın. Bekle bizi Floransa biz geliyoruz!

Dünyanın en güzel yapılarından biri olan Floransa Katedrali (Duomo), adını bir sanatçıdan alan Piazzale Michelangelo meydanı, her köşesi bir resim tablosunu anımsatan dar sokakları ve Rönesans’ı en güzel biçimiyle yansıtan enfes mimarisiyle hepimizi büyülüyor!

Bir sanatseverin oluşturduğu listede mutlaka en üst sıralarda yer alması gereken Floransa, İtalyan kültürünü tamamıyla yansıtıyor. Şehri keşfederken kalabalıklardan uzaklaşmak, ara sokaklarda kaybolmak, bu hayalperest şehirde kendimize yapabileceğimiz en güzel iyiliklerden biri. Sanatçıların büyüdükleri, efsaneleştikleri yerlerde yürümek belki de onlar gibi düşünmektir bizlerin sanatçı ruhuna sahip olmasını sağlayan…

Eğlence konusunda ise hiç endişelenmeyin “pub” kültürünün oldukça yaygın olduğu Floransa’da kendinize en uygun eğlence mekanını bulacağınızdan eminiz.

Şehirde dolaşırken yerel lezzetleri tatmayı ve son zamanlarda hepimizi içine alan vintage akımını temsil eden küçük dükkanlara uğramayı da ihmal etmeyin çok uygun fiyatlı olmasalar da hepimizin takmayı çok istediği 20.yy’ın moda temsilcisi fötr ve kasket şapkaları da incelemeyi unutmayın.

Şey bir de unutmadan “gelmişken şöyle bir etraftaki şehirleri de gezelim” derseniz, İtalyanlar tarafından kızıl şehir olarak adlandırılan Bologna’yı da listenize mutlaka ekleyin.

CategoriesSeyahat
  1. goksin says:

    Sayfanın bir yerinde “devamını oku” gibi bir buton var ve ben mi göremiyorum? Ne Floransa’dan bahsetmişsiniz ne de Michelangelo’dan. Baya özensiz, clickbait bir yazı olmuş, ki yazım hatalarını devrik cümleleri saymıyorum bile.

Sen ne düşünüyorsun?