Damağına yapışacak lezzette peynire erişebilmek için Hollanda’ya yol yapanların ilgisini bi’ süreliğine böyle alalım. Zira sanat eseri tadında bir mutfak gereci radarlarımıza yakalandı!

Fondoodler denilen bu mutfak gereci adeta ateş ediyor desek yalan olmaz. Şu bir gerçek ki, hepimiz silaha karşıyız fakat her biri böyle olacaksa bir sürü tabanca almaya gönülden razıyız. Evet tahmin ettiğiniz üzere fondoodler tıpkı bir silikon tabancası gibi bir peynir tabancası.

Ne bilelim yani böyle cheddar, örgü peyniri gibi, eski kaşar, mozarella gibi ya da klasik Tom ve Jerry peyniri gibi o çok sevdiğiniz peynirleri, damağınıza yakışır tasarımlar ile buluşturmanız adına geliştirilmiş bir ürün. Ayrıca yaratıcılığınıza yeni bir boyut kazandıracak harika bir icat.

Peki bu fondoodler nasıl çalışır ve neler yapar? Silahın kabzasından uzanan fiş aracılığı ile elektriğe bağlamak sureti ile cihazın ısınmasını sağlıyoruz. Sonra mermi misali çeşit çeşit peynirle doldurarak tetiğe basıyoruz. Ateşlenen peynir namludan akıyor ve gidiyor…

Fondoodler gönlünüzden geçen her şeyi dilediğiniz gibi yapmanız için oldukça müsait bir gereç. Olsun ben yine de fikir alsam fena olmaz diyorsanız, peynir sanatının lezzetli kollarına buyrun efendim!

Cheese Sticks

Cheesy Tortilla

Fancy Meets Fondoodler

Nacho Bar

CategoriesLezzet Keşfet

Sen ne düşünüyorsun?