R

Roskilde Festival’de Bir Türk

Gaye Su Akyol

Avrupa’nın en büyük karma müzik festivallerinden olan Roskilde Müzik Festivali’ne bu yıl Türkiye’den Gaye Su Akyol katılacak! 25 Haziran – 2 Temmuz arası Danimarka’nın şirin, huzurlu kasabası Roskilde’de gerçekleşecek olan festivalde yer alacak diğer isimler de açıklandı, sürpriz isim Gaye Su akyol ile birlikte.

Headliner’ına bir göz atınca ilk göze çarpan LCD Soundsystem. Bu yıl yeni albümüyle dönerek mutlu etmişti sevenlerini. İsimler arasında New Order, Foals, Red Hot Chili Peppers, Mac DeMarco’yu da görüyoruz. Gaye Su Akyol adına son derece gurur verici bir haber bu hiç kuşkusuz; aynı listede adını görmek bizleri mutlu etti.

Gaye Su Akyol ne yapar ne eder bilirsiniz ama kısaca bahsetmek gerekirse; kendisini Mai, Toz ve Toz, Seni Görmem İmkansız gruplarıyla yaptığı çalışmalarıyla tanıdık. Bir de Büyük Ev Ablukada’nın kurduğu Olmadı Kaçarız Plakçılık’tan çıkan Develerle Yaşıyorum‘undan biliyoruz en çok. Çokça özgür, pekçe keyifli şarkılarıyla şenlendiriyor kulaklarımızı. Türk Sanat Müziği’nin bu bal sesi, sözü müziği pek bağımsız şarkılarıyla canlı tutuyor duygularımızı.

CategoriesSanatçı

Sen ne düşünüyorsun?