%

%100 Çözümler: Göbekler Fora!

Yine, yeniden hayatınızı kolaylaştıracak %100 bir çözüm ile karşınızdayız! Ne kadar spor yapılsa, sağlıklı beslenilse de sık bira tüketen insanların büyük bir derdi var: Bira göbeği…

Yanında da çereziydi, atıştırmalığıydı derken o göbek büyüdükçe büyüyor gerçekten… Ancak çareyi birayı bırakmakta değil de ufak egzersizlerde ararsak her şey daha güzel olabilir! Tabii yediklerimize de dikkat etmemiz gerek ancak evinizde yapacağınız basit hareketler de çok işinize yarayabilir. Siz siz olun bira keyfinizden ödün vermeyin… Her akşam beş dakikanızı ayırarak yapacağınız şu egzersizler yazı formda geçirmenize ve harika bir plaj vücuduna ulaşmanıza az da olsa yardımcı olabilir!

Crunches

“Yarım mekik” olarak da bildiğimiz bu hareket, göbek bölgesindeki fazlalıkları eritmek için birebir! Yere uzanıp dizlerimizi büküyoruz ve ayak tabanlarımızı yere yapıştırıyoruz. Kollarımızı göğsümüzde çapraz bağlıyoruz ya da başımızın arkasına koyuyoruz ve aşağıdayken nefesimizi alıp, kalkarken veriyoruz. Kalkarken bütün gücünüzü karnınızdan almanız çok önemli, sadece oranın yandığını hissediyorsanız doğru yapıyorsunuz demektir!

Plank

Dışarıdan bakınca çok kolay görünen ancak bir o kadar zorlayıcı bir egzersiz! Mekik pozisyonuna geçerek dirseklerimizi yere koyuyoruz ve diğer taraftan ayaklarımızın parmak uçlarından destek alıyoruz. Bu pozisyonda derin nefesler alarak 30 saniye kadar durmaya çalışıyoruz.. Sonra dizlerimizi yere koyarak dinlenip hareketi tekrar ediyoruz. Göbeğiniz eridiği gibi kol kaslarınızın da geliştiğini göreceksiniz.

Leg Drops

Bacak kaldırma şüphesiz ki en kolay hareketlerden biri! Yine sırtüstü, dümdüz uzanıyoruz ve kollarımızı iki yanımıza koyuyoruz. İki bacağımızı da aynı anda, birbirine bitişik şekilde havaya kaldırıyoruz. 90 derecelik bir açı oluşturuyoruz vücudumuzla… Bacakları kaldırırken nefes alıyor, indirken geri veriyoruz!

Flutter Kicks

Leg drops’a çok benzeyen bu hareket ile hem göbeğiniz eriyor, hem de mide kaslarınız güçlenerek sindiriminiz düzene giriyor, metabolizmanız hızlanıyor! Sırtüstü uzanıyoruz ve ellerimizin başımızın arkasına sabitliyoruz. Başımızı da hafif kaldırıyoruz bu sırada… Önce bir bacağımızı havaya kaldırıyoruz, sonra diğerini onun yanına getirip ilk kaldırdığımız bacağı indiriyoruz. Tabi bolca tekrarla… Bu kadar basit!

CategoriesSpor

Sen ne düşünüyorsun?