Irvin Yalom

Biz onu Nietzsche Ağladığında romanı ile tanıyoruz fakat Nietzsche Ağladığında aslında buzdağının sadece görünen kısmı. Irvin Yalom bundan çok daha fazlası.

Bir nevi günümüzün Freud’u desek Irvin için abartı olmayacaktır. Yazdığı sayısız akademik makalesi ve kitabı var. Ayrıca New York Times gibi dünya çapında prestijli gazete ve dergilerde yazıları yayınlanıyor ve edebi türde eserleri ise hepimizin kitaplığında çoktan yer etti bile. Günübirlik Hayatlar’a gelecek olursak: Bir bilimadamı olarak Yalom’un terapi esnasında hissettiklerinden hastalarının hislerine, terapi seansında devam eden soru – cevap stillerinden farklı tepkilere verdiği cevaplara kadar tüm ayrıntılarıyla gerçek terapi seanslarını bizlerle paylaşıyor.

Psikolojiye ve psikiyatriye meraklı herkesin ilgi ile okuyacağı bir kitap. Hatta ve hatta öyle bir kitap ki kendi sıkıntılarına bile farklı bir perspektifle bakmayı öğrenebiliyorsun. Çağımızın ruh dahisi Irvin Yalom’un bir başucu kitabı niteliği taşıyan Günübirlik Hayatlar’ını mutlaka okuyun!

Categoriesİnceleme

Sen ne düşünüyorsun?