Nedir?

Biz kent insanları yaşamlarımızı daha anlamlı ve keyifli kılmak için sıklıkla başvurduğumuz şeyler, yaptığımız kaçamaklar olsa da hiçbir zaman kendimizi ne kentimize ne de kendimize ait hissediyoruz.

Yaşamımızdaki bu boşluğu doldurmak ve bizim gibi sürekli gözü dışarıda aklı evinde olan insanlarla bir araya gelmek için bir mecra oluşturmaya karar verdik.

Bu mecrada eğlenmek için Etkinlikler‘in yanında  Müzik, Film, Kitap, Mekanlar, Seyahat ve Lezzetler gibi hayatın tüm renkleri ve keyifleri olmalıydı. Tüm bu bileşenler bir A4 üzerinde alt alta gelince ortaya çıkansa Gerekeni Yap! oldu.

Elbette fikrimizi projelendirirken mecramızın adının Gerekeni Yap! olduğunu bilmiyorduk. Her şey tıpkı filmlerdeki gibi Kreatif Direktörümüz’ün “Gerekeni Yapalım!” demesiyle başladı.

“Gereken Neydi? Ne Olabilirdi?” derken ortaya bu güzel site çıktı.

Gerekeni Yap! bu felsefe doğrultusunda şehrin tadını doyasına çıkaran birçok kent insanı tarafından yaşam rehberi niteliği taşıyacak bir internet mecrası olarak hazırlandı.

Mottomuz da bu yüzden %100 Yaşam Rehberi. Yani iyi yaşama dair her şey burada, onun dışındaki hiçbir şey ise burada yok.

Unutmayın;

Bizler birçok yerde karşılaşıyor, belki de köşedeki brassierede karşılıklı kahvelerimizi yudumluyoruz. Kim bilir? Belki Arter’de yan yana gelmiş belki de nublu’da birlikte dans etmişizdir. Neden zevklerimizi de eğlencemiz gibi paylaşıp çoğaltmayalım?

Memnuniyetlerinizi dostlarınıza, eleştiri ve görüşlerinizi bize söylemeyi unutmayın 😉