“Wingardium leviosa” diye diye elinde büyüdüğümüz Harry Potter serisi, 2018 yılında da popülerliğine neşe katmaya devam ediyor. Harry Potter konsepti ile planlanan yenilik kapsamında tüm dünya büyücüleri birleşiyor ve tek bir app üzerinde buluşuyor! Hey gidi J.K. Rowling sen nelere kadirsin?

Hemen detaylara girelim ki asalar çok büzülmesin. Şöyle ki uykularımızdan feragat edeceğimiz ve telefonu parmaklarımızın ucunda uzun uzun hapsedeceğimiz bir oyun geliyor. Oyunun adı Harry Potter Wizards Unite! Oyun tıpkı “Pokemon Go” karakterinde geliştirilmiş ki, “yok abi ben öyle şeylere bulaşmam” diyen insanları da cezbetsin ve böylece şıpsevdi karakterimizi dibine kadar ortaya çıkarabilelim…

Görünen o ki tıpkı Pokemon Go gibi bu oyunda da yine gerçek dünyada ziyaret ettiğimiz lokasyonları baz alacağız. Görevimiz ise farklı nesneler keşfetmek ve dünyayla iletişimde bulunmak olacak. Artık gönlünüzden ne gibi sihirler geçer ya da nasıl büyüleyici atılımlar yaparsınız bilemiyoruz.

Yeni yıla 2 aydan daha kısa bir süre kalmış olmasına rağmen bu haberden sonra gözümüzde uzayacağı kesin. Biz yine de duyar duymaz gerekeni yapıp duyuralım dedik. Sonra geriden gelip üstünlük sağlamak için fazladan strese maruz kalmayın.

Yani işin özü büyülü dünyanın büyülü karakterleri yeniden ortaya çıkıyor. Kafalarda ince bir jenerik müziği felsefik felsefik ritim tutuyor. Gryffindor mu, Slytherin mi?

CategoriesOyunlar

Sen ne düşünüyorsun?