B

Bilim Meraklılarına İlaç Gibi Uygulama

Bilim ve teknoloji öyle hızlı ilerliyor ki takip etmemiz her geçen gün daha olanaksız hale geliyor. Daha yeni bir fikre, buluşa alışamadan ortaya bambaşka bir gerçeklik çıkıyor ve işler içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Bilim her gün hayatımızda olmasına rağmen pek azımız yeterli ilgiyle bu konuda gelişmeleri takip ediyor. Curiosity bu noktada herkes için bilimi bir hediye paketine koyup önünüze sunuyor ve bizi daha meraklı biri haline getirmeyi amaçlıyor. “Curiosity makes you smarter!” gibi iddialı bir sloganla ufkumuzu açacağını ileri süren uygulama bize sorarsanız söylediğini yapıyor!

Uygulama astronomiden biyolojiye, fizikten psikolojiye birçok kategoride son derece ilginç makaleler sunuyor. Tüm bunların yanında sanat, tarih gibi sosyal bilimleri de içeriğinde bulunduran uygulamadan günlük olarak bildirimler alabiliyorsunuz. Seçtiğiniz saatte size yeni bir makaleyi gönderen uygulamayı ilgi alanlarınıza göre de şekillendirebiliyorsunuz.

Curiosity’de okuduğunuz içeriklerin fazla uzun olmaması ve net bir şekilde başlığında verdiği konuyu özetlemesi son derece başarılı bir özellik. Uygulamanın Türkçe desteği bulunmuyor. İçeriklerin kısa olması ve sade bir dille yazılması uygulamayı İngilizce pratikleri için de kullanışlı hale getiriyor.

İlgi çekici başlıkları ve sade anlatımıyla bilimi sevilmeyen yönlerinden uzaklaştırıp sunan Curiosity telefonunuzda olmasından pişmanlık duymayacağınız bir uygulama.

CategoriesHobi

Sen ne düşünüyorsun?