H

Hostelde mi Kalsak Hotelde mi?

Bu tartışma her seyahat konuşulan ortamda mutlaka ortaya çıkıyor. Kimileri keyfini bozmak istemeyip rahat yataklar, kaliteli koltuklar isterken kimileri de dert değil sabah olsun yeter diye yaklaşıyor olaya.

Burada olaya tek taraflı bakmamak lazım. Bu durum tamamen o anki koşullara bağlı olarak belirlenmesi gerek gibi duruyor. Şartlar uygunsa hotelde kalmayı yadırgamak çok saçma olmaz mı? Aynı şekilde çanta sırtta, gözler süpermarkette gezerken de hotel düşlemek bir hayal olmaz mı?

Hotelde kaldığınızda ya da hostelde, elbette kaybettiğiniz ve kazandığınız şeyler oluyor. Hoteller konfor veriyor evet ama güzel muhabbet ve yeni arkadaşlıklar konusunda eksik olduğunu söylemeye gerek yok. Bunu “Ya hostel ortamı yaa!” gibi anlamayın… Gayet berbat hosteller de çıkabiliyor.

Hostellerin artısı, cüzdanın dolu kalması ve muhtemel ortak salon sohbetleri. Sadece bu sohbetler için hostel seçmek biraz mantıksız. Eğer sosyalleşmek istiyorsanız sohbeti, muhabbeti her yerde buluyorsunuz. Hostelde kalacaksanız konfor beklememek gerekiyor ancak genelde geceyi geçirebilecek seviyede bir yatağınız oluyor.

Şimdi yazıyı yazarken temelde değinilmesi gereken noktadayız. Verilebilecek en iyi tavsiye kişiliğinize göre belirlenebilir. İnsanlarla iletişime geçme konusunda, yabancı dilinizi pratiğe dökmek konusunda sıkıntılarınız varsa mutlaka konfordan feragat edin ve hostelleri seçin. Böylece siz çekingen kalsanız dahi mutlaka biri sizi konuşmaya çekecek ve kabuğunuzu kıracaksınız. Bu konuda bir sıkıntınız yoksa ve bütçeniz de izin veriyorsa neden iyi bir hotelin yumuşak yatağına doğru zıplamayasınız ki?

CategoriesSeyahat

Sen ne düşünüyorsun?